10. februára 2023 PRÍPRAVNÝ ZÁPAS 2022/23 90'

Umelá tráva MŠK PB

Rekapitulácia

Výhru nad húževnatým treťoligistom zariadil Lukáš Slávik
🟥MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA – OK ČASTKOVCE 3:0 (1:0)
V piatom prípravnom dueli proti štvrtému tímu 3. ligy domáci nastúpili bez zranených Gubu, Pečarku, Kucharčíka, Borisa, Ľ. Mitáša a chorých Demjana a Teplana.na skúške boli Lotyš Daniel Davydovycs a Mário Mihál z Liptovského Mikuláša. Prvý pokus mal domáci Hapal v 4. min, ale bránu netrafil. Hostia hrali spoľahlivo zozadu, držali loptu a snažili sa o kombináciu, no finálna prihrávka chýbala. Domáci mali potom výbornú útočnú päťminútovku. Po Zuziakovej akcii v 12. min Hapalovu strelu kryl brankár a o minútu sa pred šestnástkou uvoľnil Zuziaka, ale jeho tvrdá strela sa odrazila iba od žrde. Slávik nebol úspešný pri ďalekonosnom pokuse v 14. min, kedy lopta skončila nad a v 15. min po Zuziakovom centri hlavičkoval vedľa. Potom sa hralo väčšinou v strede, až v 24. min po dlhom nákope a prečíslení sa uvoľnil Begáň,posunul loptu Slávikovi, ktorý ušiel obrancovi a spoza šestnástky prestrelil gólmana – 1:0. Po Ďungelovom centri pálil aktívny  Slávik v 26. min z voleja z hranice šestnástky nad. Hostia mali o minútu najväčšiu šancu, ale tvrdú strelu odvrátil Mihál a následný pokus nožničkami Hodál kryl. V 41. min po rohu sa ocitol v šanci Mihál, no brankára zblízka neprekonal. Po prestávke v 49. min nabiehajúci Hapal nedočiahol na pekný Zuziakov center. Častkovce pokračovali vo svojej hre, no domáca obrana fungovala spoľahlivo. V 56. min Hodál dvakrát odvážne vybehol a odvrátil loptu pred útočníkmi súpera. V 60. min unikol po krídle Hapal, ale nemal presnú mušku. O minútu Mihál krásnou kolmicou poslal do úniku Slávika, ktorý bol na hranici ofsajdu a sólo zakončil strelou povedľa gólmana – 2:0. O dve minúty ušiel dvojgólový strelec, no namiesto zakončenia hľadal Hapala, ktorý sa k lopte nedostal. Ďalšie pokusy domácich boli neúspešné, no v 74. min vybojoval Slávik loptu na krídle, poslal šikovne loptu do šestnástky, kde si nabehol Vaculík. Domáci obranca namiesto strely posunul loptu Zuziakovi, a ten z uhla trafil presne do prázdnej brány – 3:0. Hodál v 79. min pádom pod nohami pokazil hosťom možnosť dosiahnuť aspoň čestný gól. V 81. min vyhral súboj s brankárom dorastenec Krasňan, ale jeho gól do prázdnej brány neplatil pre ofsajd. V 88. min vymyslel Hapal akciu na hetrik pre Slávika, ten prekonal brankára, lenže lopta o niekoľko centimetrov minula žrď brány Častkoviec.
🟥Góly: 24. a 61. Slávik, 74. Zuziak.
🟥Pov. Bystrica:  Hodál – Matejčík, Nagy (46. Vaculík), Mihál, Davydovycs, Begáň, Čiernik (74. J. Ragula), Hapal, Zuziak (74. Solík),  Slávik, Ďungel (56. Krasňan).