MŠK Považská Bystrica314

27. januára 2024 PRÍPRAVNÝ ZÁPAS 2023/24 90'

Považskobystričania v príprave uspeli v Častkovciach
🟥OK ČASTKOVCE – MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA 3:4 (2:3)
Na umelej tráve sa hralo za silného vetra, v zostave MŠK sa po zranení objavili Václav s Vaculíkom a po chorobe aj Matejčík. Naopak, pre zdravotné problémy chýbali Zemko a Gerebenits a nehrali ani dorastenci, ktorí mali doma prípravný zápas. Už v 6. min bol po úniku faulovaný v šestnástke Praženka a Slávik otvoril skóre z jedenástky – 0:1. O sedem minút potiahol akciu po krídle Praženka a Tancík jeho prihrávku premenil na druhý gól – 0:2. Domácemu treťoligistovi vyšiel v 15. min rýchly útok, z ktorého padol kontaktný gól – 1:2. Častkovce potom pritvrdili hru, čo pocítili Slávik a Sloboda. V 23. min centrovaná lopta od autovej čiary s pomocou vetra šťastne zapadla do Hodálovej brány – 2:2. V 34. min vyšla rýchla akcia aj Pov. Bystrici a Tancík od žrde dal na 2:3. Silný vietor komplikoval hru aj po prestávke, v 67. min hostia odvrátili loptu po štandardke, no tá sa znova dostala pred bránu, kde ju na tretí pokus zo skrumáže dopravili domáci do siete – 3:3. O šesť minút hráči MŠK dokonale vyšachovali obranu Častkoviec, keď Praženka spätnou prihrávkou našiel Slobodu a Slávik zakončil presne – 3:4. V 80. min mohol skórovať aj Sloboda, ktorý obišiel aj gólmana, no po jeho prihrávke sa spoluhráči nepresadili. V závere sa už stav nezmenil a vo svojom štvrtom prípravnom zápase zaznamenala Pov. Bystrica druhé víťazstvo.
🟥Góly MŠK: 6. a 73. Slávik (prvý z 11 m), 13. a 34. Tancík.
🟥Pov. Bystrica: Hodál – Pečarka (46. Mihálek), Pagáč (60. Matejčík), Kucharčík (60. J. Ragula), Václav (46. Vaculík), Boris, Kováč, Sloboda, Slávik, Tancík (60. Krasňan), Praženka.