22. júla 2023 PRÍPRAVNÝ ZÁPAS 2023/24 90'

Futbalový štadión MŠK Považská Bystrica

sobota 22.7.2023 o 11.00 hod.

Hosťom stačili na výhru dva exportné góly
🟥MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA – SK HRANICE 1:2 (0:1)
V záverečnom siedmom prípravnom zápase s účastníkom MSFL pred začiatkom 2. ligy nastúpili domáci s Václavom zo Skalice a na skúške bol aj Nigérijčan Sodiq. Už v 4. min po chybe v strede obrany sa dostal na hranicu šestnástky Koláček a Teplan na jeho parádnu strelu do šibenice nemohol dosiahnúť – 0:1. Domáci sa nevedeli dlho presadiť cez kompaktnú obranu, až v 16. min ušiel po krídle Sodiq, jeho center sklepol Boris, no Tomečka jeho dobre umiestnenú strelu k žrdi vyrazil na roh. Po jeho rozohraní hlavičkoval Kucharčík tesne vedľa. Kováč skúšal šťastie aj v 24. min, no z dvadsiatich metrov poslal loptu nad. V 29. min sa po ďalšom rohu vyznamenal znova Tomečka, ktorý vyrazil prudkú Kucharčíkovu hlavičku iba do brvna. Kucharčík pálil v 32. min z diaľky vedľa a úspechom neskončil ani strelecký pokus Zuziaka v 41. min. Po zmene strán znova začali lepšie hostia a v 47. min po rýchlom protiútoku mohli zvýšiť, no Pagáč obetavo zblokoval gólovú strelu. Považskobystričania sa po zlepšenom výkone v útočnej fáze dočkali vyrovnania v 56. min. Po centri Čiernika Spurný iba vyrazil prudkú hlavičku Gerebenitsa, ktorý loptu zblízka poslal nekompromisne pod brvno – 1:1. O osem minút po rýchlej akcii Čiernika a Slobodu odkopol v poslednej chvíli loptu obranca Hraníc Slávikovi. Ten istý hráč o minútu našiel Čiernika, no jeho hlavičku brankár pohodlne kryl. Spurný si poradil v 68. min aj z Borisovou prízemnou strelou z 25 metrov a o minútu mohli MŠK vyhrávať, lenže Sloboda nezasiahol na päťke prudký Kováčov center. Po ďalšom Kováčovom centri v 73. min tiesnený Gerebenits loptu v páde netrafil ideálne. O dve minúty sa hostia dostali do ojedinelej šance, ale Teplan pohotovo zareagoval. Po strele Slávika v 77. min sa k lopte dostal znova Gerebenits, lenže Spurný reflexívne zachránil. Po nevyužitých šanciach MŠK prišiel trest v 78. min. Po priamom kope sa k odrazenej lopte dostal Markovič a parádnou bombou vymietol šibenicu – 1:2. Po góle opustil ihrisko zranený Václav. V závere mala Pov. Bystrica tlak, no súper aj so šťastím odolával. Najbližšie ku gólu bol v 88. min Kováč, ktorého strieľaný center na bližšiu žrď brankár vyrazil na roh. O minútu minul zblízka bránu Gerebenits a hostia sa tešili z výhry.
🟥Góly: 56. Gerebenits – 4. Koláček, 78. Markovič.
🟥Pov. Bystrica: Teplan – Pečarka (46. Mihálek), Pagáč, Kucharčík (46. Vaculík), Václav (79. Čiernik), Čiernik (70. Čongrády), Zemko (46. Sloboda), Boris, Kováč, Zuziak (46. Gerebenits), Sodiq (46. Slávik).
Na snímke prekonáva gólmana Hraníc Roland Gerebenits. Vľavo spoluhráč Lukáš Slávik.