24. januára 2023 PRÍPRAVNÝ ZÁPAS 2022/23 90'

Futbalový štadión MŠK Považská Bystrica

5.prípravný zápas, Opava hrá 2.českú ligu, zimuje na 11.mieste.

Považskobystričania doplatili na zaváhania v zadných radoch
🟥MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA – SFC OPAVA 2:4 (1:1)
Vo svojom druhom prípravnom zápase skúšal šťastie v 6. min Slávik, no jeho ďalekonosný pokus smeroval nad bránu hostí. O štyri minúty minúty po Pečarkovom faule, ktorý sa zranil a o chvíľu musel striedať, zahrávali hostia trestný kop a na presnú Helebrandovu hlavičku bol aj napriek snahe Teplan krátky – 0:1. V 12. min zachraňoval domáci brankár iba odvážnym pádom pod Ratajove nohy. Na druhej strane sa v 14. min uvoľnil na šestnástke Slávik, ale Číž jeho strelu do horného rohu vyrazil. Hosťujúci Kramář sa v 16. min dostával do šance, ale Teplan mu loptu odkopol na roh. Ščudla zbehol v 21. min po krídle, ale jeho prihrávka cez päťku nenašla nikoho pred domácou bránou. Hostia mali v 27. min obrovskú šancu, keď po Dostálovej prihrávke Teplan vyrazil Kramářovu tutovku a poradil si aj s následným gólovým volejom Šiguta. Kramář nemal šťastie ani o minútu, keď opäť prehral súboj s domácim gólmanom. V 41. min si Slávik všimol, že opavský brankár stojí ďaleko pred bránou, poslal loptu z vlastnej polovici, ktorá preletela ponad Číža a skončila v sieti – 1:1. Po prestriedaní začali Považskobystričania druhý polčas aktívne, no Gubov prienik ani strela Ďungela Fojtíčkovi problémy nenarobili. V 50. min domáci nechali na hranici šestnástky manévrovať s loptou Kadleca a tečovaná strela prekvapila Hodála, ktorý sa márne za ňou naťahoval – 1:2. Autor gólu v 53. min z dobrej pozície hlavičkoval vedľa a v 60. min pálil Klenot zo šestnástky nad domácu bránu. Opavčania mali v týchto momentoch loptu častejšie pod kontrolou a hráči MŠK sa do blízkosti ich brány dostávali iba sporadicky. Hodál v 62. min stihol vykopnúť loptu pred dobiehajúcim Buchvaldekom, no podobný kúsok sa mu nevyplatil v 70. min, keď bol pri lopte rýchlejší Hronoš a poslal ju povedľa neho do siete – 1:3. Domáci sa nevzdávali, aktívny Slávik prešiel v 73. min po krídle a prudkou strelou pod brvno znížil na 2:3. O päť minút po faule na dvojgólového strelca MŠK kryl Fojtíček priamy kop Petruša z 18 metrov. V 84. min Bílek mieril zo šestnástky tesne nad. Snaha MŠK nebola úspešná, v 85. min po strate lopty ušiel Hranoš a Šeba zblízka nezaváhal – 2:4.
🟥Góly: 41. a 73. Slávik – 10. Helebrand, 50. Kadlec, 70. Hranoš, 85. Šeba.
🟥Pov. Bystrica: Teplan (46. Hodál) – Pečarka (20. Vaculík), Matejčík, Kucharčík (46. Ďungel), Slaninka, Nagy (46. Petruš), Čiernik, Boris (46. Hapal), Slávik, Demjan (46. Guba), Zuziak (46. Begáň).
🟨Opava: Číž (46. Fojtíček) – Vincour, Janoščin, Dostál (46. Gorčica), Šigut (46. Janjuš), Ščudla (46. Kadlec), Tsykalo (46. Bílek), Buchvaldek (65. Šeba), Helebrand (46. Pejša), Kramář (46. Klejnot), Rataj (46. Hranoš).
🟧Rozhodovali B. Mihálik, Zboran, Vojtík.
Na snímke dvojgólový strelec Pov. Bystrice Lukáš Slávik v červenom v súboji s Adamom Ščudlom