FC Nitra101
MŠK Považská Bystrica213

Časová os

13. septembra 2020 TIPOS 3. liga Západ 2020/21 90'

Od začiatku robili obrane MŠK problémy rýchlonohí útočníci, ktorí už majú skúsenosti s najvyššou súťažou. Už v 3. min po Valovej chybe Kuciak ešte zachránil po Strakošovom centri, no Radványi pohotovou dorážkou otvoril skóre – 1:0. Radványiho strelu zo šestnástky Kuciak vyrazil do brvna. V 10. min mohol ísť Vanek sám na Kuciaka, ale zaváhal a brankár hostí mu loptu zobral. Slávikovu bombu z priameho kopu v 13. min vyrazil Búš.V 16. min neuspeli Demjan a Zuziak, v 18. min Kuciak v poslednej chvíli odkopol loptu pred Radványim a o minútu vyrazil strelu Daneka. V 23. min Radványi opäť preveril brankára hostí a z protiútoku Boris zo šestnástky nastrelil brvno. Faulovaný Slávik v 29. min bombou z priameho kopu donútil Búša k zákroku, k lopte sa dostal Zuziak a pomedzi brankárove nohy vyrovnal na 1:1. O tri minúty po Gajdošíkovom rohu a hlavičke Valu si na rovnakom mieste počkal na loptu Zuziak a jeho strela skončila v hornom rohu – 1:2. V závere polčasu mali hostia dobré príležitosti, Slávika v 36. a v 37. min zblokovali obrancovia. Kuciak v 40. min chytil gólovú strelu Radványiho z päťky. Po prestávke pohrozili hostia v 48. min, no Petruš mieril vedľa. Slávikovu strelu v 51. min zrazila obrana na roh a Gajdošík poslal loptu tesne nad. O dve minúty sa v šestnástke nepresadili Slávik ani Zuziak. Hralo sa väčšinou v strede, domáci sa neúspešne pokúšali o streľbu zdiaľky. V 64. min po prečíslení Gajdošík premeškal moment prihrávky na Demjana a sám zakončil nepresne. Kuciak v 72. min chytil loptu do ruky pred šestnástkou, dostal červenú kartu a do brány musel Filípek, ktorému po následnom priamom kope Radványiho pomohla žrď. Aktívny Radványi tečovanou strelou v 78. min vybojoval iba roh, na druhej strane Gajdošík v 80. min pálil nad. V 89. min rozhodkyňa neocenila výkon domáceho hráča s výkrikom jedenástkou a oslabení hostia v 90. min tretíkrát udreli. Za obranu si nabehol Zavadzan a po peknej kľučke na brankára poistil cennú výhru strelou do prázdnej brány – 1:3. V nadstavenom čase bol v šanci Kóša, ale Filípek sa prekonať nenechal.

Góly: 3. Radványi – 29. a 32. Zuziak, 90. Zavadzan.

FC Nitra B: Búš – Cehula, Kóša, Mori, Záhumenský (46. Polák), Vaško, Čapkovič, Danek (46. Šoky), Radványi, Strakoš, Franko (46. Kozma).

Pov. Bystrica: Kuciak – Vala, Kucharčík, Častulín, Petruš – Boris (82. Mravec), Zavadzan, Zuziak – Slávik (90. Čiernik), Demjan (74. Filípek), Gajdošík (86. Svorada). Jozef Šprocha