5. novembra 2023 2. liga 2023/24 90'

Po výbornom výkone vyhrali Považskobystričania na Myjave o štyri góly.
🟨2. liga 15. kolo
🟥SPARTAK MYJAVA – MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA 0:4 (0:1)
Hosťom bez vykartovaných Slávika a Pagáča či chorého Miháleka vyšiel fantasticky úvod. V 1. min po Kováčovom rohu a Kucharčíkovej hlavičke Boris zblízka k žrdi otvoril skóre. Mohlo byť aj veselšie, no v 2. min po Slobodovom úniku a prihrávke Kováč pálil z výbornej pozície nad. V 11. min po Pečarkovom centri hlavičkoval Vaculík slabo a Zemkov pokus z diaľky v 14,. min bol nepresný. Až v 17. min vyslal prvú domácu strelu vysoko nad Tancík, ktorého nepríjemný center v 20. min kryl Hodál pred Matellanom. Hostia hrali pozorne a domácich do blízkosti brány nepúšťali. Po Zemkovom centri hlavičkoval v 29. min Gerebenits atakovaný Halabrínom vedľa a o minútu Václavov prudký center preletel popred domácu bránu. Václav v 34. min v páde zachraňoval pred Tancíkom a z protiútoku po Pečarkovej prihrávke Gerebenits v šestnástke loptu nespracoval. Po ďalšom Pečarkovom centri v 38. min Kubica kryl slabú Zemkovu strelu zo šestnástky. Smolu mal Václav, ktorý v 40. min v páde odvrátil loptu pred Tancíkom, ale zranil si koleno a ihrisko opustil na nosidlách. V závere skúšali šťastie domáci Svatík s Hapalom, ale Hodál iba kontroloval pohľadom nepresné pokusy. Po Praženkovom úniku v 49. min skončila Borisova strela rohom, ktorý rozohral Kováč a Kucharčík hlavičkou umiestnil loptu nechytateľne k žrdi – 0:2. Odpoveď mohla prísť o dve minúty po Tancíkovom centri, ale Hodál skvele v páde vyrazil Švecovu hlavičku a o minútu chytil aj nedôrazný pokus Matallanu. V 53. min aktívny Praženka zblokoval Hapalov odkop, no Borisov center nenašiel nikoho. Tomanov nepríjemný center v 54. min vytlačil Hodál na roh a v 55. min vyškriabal Hapalovu tvrdú strelu zo šestnástky spod brvna na ďalší roh. Gerebenits v 56. min založil akciu a po Praženkovej prihrávke Boris mieril tesne vedľa. Domáci Svatík najprv v 62. min stiahol v šestnástke Praženku a potrestaný nebol ani jeho ďalší faul o tri minúty na rovnakého protihráča. Švec zakončil v 66. min nad a o minútu Hodál vyrazil tvrdú Copkovu strelu. V 69. min vybojoval loptu Kováč, poslal do šance Praženku, ktorý rutinérsky obišiel Kubicu a do prázdnej brány zvyšoval na 0:3. Myjava mohla v 77 min po rohu znížiť, ale Vaculík tečoval Svatíkovu strelu na žrď. Hostia pokračovali až do konca, v 90. min si to Praženka namieril od stredovej čiary až do šestnástky, kde sa vyhol Bedecsovi a strelou po zemi k žrdi zvýšil na 0:4.
🟥Góly: 69. a 90. Praženka, 1. Boris, 49. Kucharčík.
🟨Myjava: Kubica – Tancík, Bilovský, Toman, Švec, Halabrín (75. Cisár), Hapal (61. Benovič), Matallana (84. Flamik), Bedecs, Svatík, Legnani (61. Copko).
🟥Pov. Bystrica: Hodál – Pečarka, Kucharčík, Matejčík, Václav (42. Praženka), Sloboda, Boris, Zemko, Vaculík, Gerebenits, Kováč (85. Čongrády).
🟨ŽK: Matallana, Bedecs, Halabrín, Cisár, Benovič – Boris.
🟧Rozhodoval: Čiernik.