TJ Partizán Prečín000
MŠK Považská Bystrica112

1. augusta 2021 SLOVNAFT CUP 2021/22 90'

1.kolo Slovnaft cup

Zápasu 1. kola neprialo počasie, pretože s výnimkou niekoľkých minút sa hralo v silnom daždi. Favorizovaní hostia odohrali takmer celý prvý polčas na polovici Prečína, ktorého hráči sa iba sporadicky dostali za polovicu. Kováč kryl v 7. min tvrdú strelu Zuziaka z uhla, ale ďalšia šanca MŠK prišla až o desať minút, kedy Kucharčík hlavičkoval tesne vedľa. Centimetre k úspechu chýbali v 19. min aj Gambošovej hlavičke. V 25. min prenikajúceho Valu fauloval domáci obranca v šestnástke a Slávik s istotou poslal loptu z jedenástky do opačného rohu – 0:1. V 28. min Demjanova hlavička skončila na brvne a o minútu domáci brankár vyrazil pokus Kucharčíka. Bomba Petruša z 25 metrov v 31. min iba tesne minula bránu a bomba Gamboša v 37. min skončila nad. Po Dávidíkovom centri hlavičkoval v 40. min Slávik z päťky tesne vedľa. Po prestávke v 47. min Kováč riskantne vyviezol loptu po nevydarenej malej domoc pred Demjanom a Slávikom. O dve minúty F. Čiernik včasným vybehnutím zmaril náznak šance Gálika a v 51. min vytlačil jeho strelu na žrď a odrazenú loptu poslal domáci hráč hlavou v páde vedľa. Kováč vytlačil nad brvno v 58. min strieľaný Dávidíkov center a v 62. min včasným odkopom zmaril únik Zuziaka. Po Zuziakovom vysunutí si Kováč dal pozor na nepríjemný pokus S. Čiernika z uhla a loptu vyrazil do bezpečia. Domáci bojovali, nepríjemne atakovali rozohrávku hostí a boli stále v hre o možné prekvapenie. V 78. min po kolmej prihrávke ušiel Demjan, ale loptu poslal tesne vedľa. O tri minúty po Zuziakovom rohu Kováč vyrazil Hundákovu hlavičku a po ďalšom rohu nastrelil Kucharčík brvno. V 84. min vystrelil zadovkou J. Valient, ale po rýchlom protiútoku poslal striedajúci Párkaň loptu pred bránu, kde ju Hundák v páde usmernil pred brankárom do siete – 0:2. V 86. min domáci faulovali v šestnástke Bambúcha, no Kováč vystihol Petrušovu jedenástku, ktorý o minútu parádnou bombu z 25 metrov iba tesne minul cieľ. V 89. min sa presadil medzi obrancami Hundák, no Kováč mu prekazil gólovú radosť. na druhej strane si Fabián Čiernik vo svojom prvom súťažnom zápase medzi mužmi udržal čisté konto.
Považská Bystrica zvládla náročný zápas a v 2. kole privíta v stredu 25. augusta doma druholigový FK Dubnica.