MŠK Považská Bystrica101
MŠK Žilina “B”112

28. septembra 2021 SLOVNAFT CUP 2021/22 90'

Futbalový štadión MŠK Považská Bystrica

Domáci nastupovali proti Fortunaligistovi po dennom oddychu bez niektorých hráčov, keďže v nedeľu hrali zápas v Malženciach. Súper mal o deň oddychu naviac, čo sa prejavilo v závere. Už v 1. min našiel Hundák Slávika, no jeho strelu kryl Petráš. Domáci z dvoch rohov nevyťažili nič a v 5. min pohrozil Slebodník strelou vedľa z uhla. Jánošíkovu strelu v 6. min vyrazil F. Čiernik a v 8. min jeho center odvrátil Boris iba k Bičachčjanovi, no jeho strelu zrazila obrana domácich na roh. V 15. min domáci gólman včasným vybehnutím prekazil šancu Jibrila a v 18. min prudký Javorčekov center Jibril nezachytil pred prázdnou bránou. Petráš v 20. min kryl prudký strieľaný center Slávika a o tri minúty si za domácu obranu nabehol Jibril, no v tutovke bránu prestrelil. V 25. min mal prácu Petráš, keď zachraňoval pred Hundákom po Slávikovom centri. O minútu išiel Jánošík sám na F. Čiernik, ale domáci mladý gólman rukou zázračne vytlačil loptu na roh. V 29. min sa na ľavej strane uvoľnil Bičachčjan a nechytateľnou krížnou strelou otvoril skóre – 0:1. Tečovaná strela Jibrila v 34. min skončila nad domácou bránou a v 37. min mohlo byť vyrovnané, lenže Gajdošíkovu gólovú strelu po Slávikovej prihrávke pri žrdi s námahou vyrazil Petráš na roh. Po jeho rozohraní brankár Žiliny chytil Kucharčíkovu hlavičku. F. Čiernik bravúrne zachránil po gólovej šanci Jibrila v 43. min a keď sa zdalo, že hostia pôjdu do kabín s tesným náskokom, po Gambošovej akcii trafil z uhla krížnou streku Hundák žrď a pohotový Slávik vyrovnal na 1:1. Po prestávke mali prvú šancu hostia, ale Iľkov oblúčik hlavou chytil F. Čiernik v 47. min. O minútu po prihrávke S. Čiernika nezakončil presne Hundák. V 52. min po krídle prenikol do šestnástky Gajdošík, ale Petráš so šťastím vytlačil loptu na roh. O štyri minúty sa motor domáceho tímu Boris prebil obranou, ale ani jeden z jeho dvoch pokusov obrana Žiliny k brankárovi nepustila. V 61. min sa v šanci ocitol Jibril, ale F. Čiernik v páde loptu odkopol do bezpečia. Po peknom prieniku v 65. min Gajdošíkovu strelu zo šestnástky kryl Petráš. Obrovskú šancu mali domáci v 70. min, kedy po rohu Petráš s námahou kryl Hundákovu hlavičku. Hosťujúci Goljan v 75. min mieril v dobrej pozícii vedľa, ale o dve minúty sa Ďuriš vyhol S. Čiernikovi a nechytateľne trafil krížnou strelou zo šestnástky k vzdialenejšej žrdi – 1:2. Domáci gólman kryl o tri minúty hlavičku Jibrila a v 83. min prišlo k nešťastnému momentu, keď sa zrazil Ľ. Mitáš so S. Čiernikom, ktorý s obrovským monoklom zápas nedohral. Domáci hráči, ktorí mali po nedeľnej výhre v Malženiciach iba deň bojovali s prvoligistom na hranici možností a zápas dohrávali iba v deviatich, lebo pred Čiernikovým zranením už päťkrát striedali. Napriek tomu, bojovali na hrane možností a v 87. min po kombinácii mládežníkov Mitáša, Čičuta a Bambúcha pálil v dobrej šanci Gamboš nad. Považskobystričania pred viac ako tisícovkou divákov podali skvelý a obetavý výkon, za ktorý ich nadšení fanúšikovia odmenili po zásluhe veľkým potleskom.
🟥Góly: 45. Slávik – 29. Bičachčjan, 77. Ďuriš.
🟨ŽK: Dávidík – Slebodník.
🟥Pov. Bystrica: F. Čiernik – Vala (72. Bambúch), Kucharčík (46. Mravec), Dybala, Petruš, Boris (81. Čičut), Gamboš, S. Čiernik, Hundák, Slávik (46. Dávidík), Gajdošík (81. Ľ. Mitáš).
🟨Žilina: Petráš – Javorček (46. Sula), Gono, Jibril, Jánošík (40. Rusnák), Bičachčjan (60. Goljan), Iľko (60. Ďuriš), Minárik, Slebodník (77. Myslovič), Anang, Kopas.