17. júla 2021 PRÍPRAVNÝ ZÁPAS 2021/22 90'

Futbalový štadión MŠK Považská Bystrica

Futbalisti MŠK Považská Bystrica v príprave získali skalp druholigového žilinského béčka
MŠK POV. BYSTRICA – MŠK ŽILINA B 2:0 (2:0)
Necelý deň po dueli s D. Kubínom sa stretli hráči Pov. Bystrice s účastníkom 2. ligy MŠK Žilina B. Domácim chýbali zranení Gajdošík, Čičút a Mravec, dorastenci Bambúch a Mitaš dostali voľno, lebo ich na druhý deň čakal dorastenecký zápas. V prvej polhodine sa hral vyrovnaný medzišestnástkový futbal, kde Považskobystričania dokázali eliminovať o súťaž vyššie hrajúceho súpera. V 8. min vypálil z priameho kopu tesne nad Yenne. Domáci pohrozili až v 28. min, kedy sa v šanci nezorientoval ideálne Slávik a Gambošovu strelu zblokovala obrana. O minútu Demjan nedočiahol Slávikov center, no v 30. min si do prudkého centra siahol jeden z hostí rukou a Slávik poslal z jedenástky Teplana na opačnú stranu – 1:0. V 33. min Demjan vysunul Gamboša, ktorý vyhral súboj s obrancom a trafil presne k žrdi – 2:0. Po parádnej akcii trafil v 38. min Zuziak žrď a sieť, no gól pre ofsajd neplatil. Demjan išiel o dve minúty sám na gólmana, no ten strelu smerujúcu medzi nohy so šťastím kryl. O chvíľu sa nepresadil Boris a Gambošov pokus vyrazil brankár. V 43. min Teplan vyrazil tvrdú strelu Slávika z priameho kopu a tesne pred prestávkou Teplan s námahou kryl valov center pred Demjanom. V 47. min ušiel Slávik, no Zuziak ani Dávidík na päťke loptu minuli. V 50. min bývalý prvoligový hráč Senice Yenne v stopercentnej šanci zlyhal, keď ho vychytal Kuciak. Po chybe v útoku hostia podnikli rýchly brejk v 51 min, no strela skončila vedľa. O tri minúty si nabehol pred bránu útočník hostí, ale po kľučke na gólmana bránu vysoko prestrelil. V 61. min po Dávidíkovom úniku a centri Hundák v páde tesne minul žilinskú bránu. Znížiť mohli Žilinčania v 63. min no prudkej strele stál v ceste chrbát Afričana Yenneho. Bystričania hrali obetavo, bojovali o každú loptu a čakali na brejky. V 71. min Dávidíkovu strelu chytil Teplan, na druhej strane po roh v 76. min hosťujúci hráč z otočky pálil nad. Z protiútoku Teplan vychytal Slávika a v 78. min sa dostal znova do tutovky Yenne, ale Kuciak mu prekazil radosť. V závere už domáci pozornou hrou udržali cennú výhru s o súťaž vyššie hrajúcim súperom.
Góly: 30. Slávik (11 m), 33. Gamboš.
Pov Bystrica: Kuciak – Vala (46. S. Čiernik), Kucharčík, Petruš, Párkaň, Gamboš (46. Dávidík), Boris, Častulín, Zuziak, Slávik, Demjan (46. Hundák).