MŠK Považská Bystrica415
FC ViOn Zlaté Moravce000

18. septembra 2021 TIPOS 3. liga Západ 2021/22 90'

Futbalový štadión MŠK Považská Bystrica

Hostia pricestovali iba s dvoma náhradníkmi, domáci tréner nechal okrem zraneného Zuziaka a chorého Dávidíka oddychovať Demjana, Valu a Petruša a dal šancu hráčom z lavičky. Po prečíslení v 2. min S. Čiernik nenašiel spoluhráčov pred bránou, ale aktívne napádanie prinieslo úspech v 6. min, kedy Gamboš prestrelil všetko – 1:0. Vzápätí sa dostali do šance hostia, ale Častulín zachránil pred Švajlenom. V 8. min sa dostal do brejku S. Čiernik, lenže zakončil nepresne. Po Kasanovom faule v šestnástke na Hundáka Slávik s prehľadom premenil jedenástku, keď Švec išiel na opačnú stranu – 2:0. O dve minúty S. Čiernik posunul loptu na krídlo Párkaňovi, ktorého ideálny center usmernil v páde do siete Hundák – 3:0. V 15. min sa z ničoho nič ocitol v šanci Zrubec, no Kuciak jeho delovku zblízka chytil. Z protiútoku potiahol loptu popri čiare Slávik, ktorého prudký center si Balaj v páde zrazil do vlastnej brány – 4:0. Hostia potom hru vyrovnali a darilo sa im odvracať domáce útočné pokusy. Až v 33. min prešiel obranou Boris, no rozvlnil iba bočnú sieť. Po prestávke vyskúšal Kruľák v 47. min Kuciaka strelou z 25 metrov, no ten loptu smerujúcu pod brvno vyrazil. Striedajúci Gajdošík v 49. min našiel na päťke Kucharčíka, no ten z otočky gólmana neprekonal. Na ďalší Gajdošíkov center si v 53. min nabehol Dybala, lenže bránu zblízka minul. Mravcova bomba z 30 metrov v 54. min bola nepresná a o opäť minút Boris zblízka znova trafil iba do bočnej siete. V 66. min Gajdošíkov center premenil Slávik hlavou na ďalší gól – 5:0. na trávniku potom prišili aj dorastenci Ľ. Mitáš s Bambúchom, ktorí dobre zapadli spolu s Čičutom. Hlavička Ľ. Mitáša v 79. min bola nepresná a v 83. min Kuciak chytil Slamkovu strelu. O minútu Švec s námahou vytlačil prudkú Gajdošíkovu strelu na žrď a brvno a v 86. min po rýchlom prieniku Ráka Janek obtrel loptu o žrď domácej brány.
Góly: 12. a 66. Slávik (prvý z 11 m), 6. Gamboš, 14. Hundák, 17. vlastný Balaj,
🟥Pov. Bystrica: Kuciak – Dybala, Kucharčík, Mravec, Párkáň, Gamboš (56. Čičut), Boris, Častulín (72. Bambúch), Hundák, S. Čiernik (46. Gajdošík), Slávik (72. Ľ. Mitáš).
🟨Zl. Moravce B: Švec – Kruľák, Balaj, Kóša, Rák, Dzurek, Kasan, Zrubec (46. Kováč), Švajlen (60. Slamka), Janek, Hamar.
🟨ŽK: nikto.