MŠK Považská Bystrica011
FC ViOn Zlaté Moravce112

19. septembra 2020 TIPOS 3. liga Západ 2020/21 90'

Futbalový štadión MŠK Považská Bystrica

Proti lídrovi nastúpili domáci bez potrestaného Kuciaka a zraneného Gamboša. V 3. min Gajdošík vyhral súboj s gólmanom, no z akcie nebolo nič. Po Častulínovom zbytočnom faule na Zrubeca nariadil v 7. min rozhodca jedenástku.Debutant Filípek ju Jamrichovi vyrazil, no jeho spoluhráči nechali strelca loptu doraziť do siete – 0:1. Domáci gólman v 11. min kryl strelu Dzureka a v 15. min tri strely domácich po rohu neprešli húštinou tiel a Zuziak hlavičkoval vedľa. Demjan v 20. min z ťažkého uhla napálil loptu len do bočnej siete a v 22. min po zaváhaní obrany zakončil únik strelou vedľa. V 29. min hosťujúci obranca nezachytil loptu, dostal sa k nej voľný Slávik, ale akciu pokazil. O minútu mohol vyrovnať, ale jeho gólovú hlavičku z päťky chytil Pichňa. Filípek chytil v 34. min Londákovu prudkú strelu a o minútu ten istý hráč mieril tesne vedľa. V 45. min sa najprv zamotal s loptou Slávik a Gajdošíkov pokus nenarobil brankárovi problémy. Po faule Hitku na Demjana Slávik z jedenástky poslal Pichňu na opačnú stranu a v 51. min bolo 1:1. O päť minút ušiel domácej obrane Janek a po vedľa brankára dostal hostí opäť do vedenia – 1:2. Zavadzan hlavičkoval v 63. min po rohu vedľa a o minútu Demjanovu strelu zblízka Pichňa so šťastím vyrazil, no Šútoríkova delovka letela tesne nad. Londák v 67. min z uhla trafil do bočnej siete a v 68. min Kucharčíkova hlavička sa po rohu odrazila od brvna. Londák ušiel domácej obrane  aj v 70. min, no po kľučke na Filípka bránu netrafil. V 77. min si sólo zopakoval, ale domáci gólman sa prekonať nedal. Po Čiernikovom prieniku zakončoval Slávik v 79. min zblízka vedľa. V zúfalom nápore domácim chýbalo šťastie, keď v 89. min Zavadzanovu bombu zo šestnástky Pichňa vyrazil na roh, po ktorom Mravec poslal loptu hlavičkou tesne nad.

Góly: 51. Slávik (11 m) – 7. Jamrich, 56. Janek.

Pov. Bystrica: Filípek – Vala (46. Šútorík), Kucharčík (80. Mravec), Častulín, Petruš – Boris, Zavadzan, Zuziak – Slávik, Demjan, Gajdošík (72. Čiernik).

Zl. Moravce B: Pichňa – Kruľák, Šlachta (87. Gahír), Dzurek, Zrubec (20. Kim – 89. Ryu), Švajlen (84. Balaj), Janek, Hitka, Jamrich, Hamar, Londák (90. Kováč). J. Šprocha