MŠK Považská Bystrica202
FC ŠTK 1914 Šamorín123

30. júla 2022 2. liga 2022/23 90'

Futbalový štadión MŠK Považská Bystrica

Futbalisti Považskej Bystrice po tom, ako nešťastne prehrali v Humennom, hostili v 3. kole 2. futbalovej ligy Šamorín. A opäť ich o body obral nešťastný záver.
Peter Mičúch
športový redaktor mypovazska.sme.sk
Hneď v úvode išli do vedenia hostia, keď nariadenú penaltu po faule bezpečne premenil Nagy. Vzápätí mohol vyrovnať Zuziak, ale jeho strelu z hranice šestnástky tečovala obrana hostí na roh.
Štipľavú strelu Leginusa na druhej strane vytlačil s námahou Hodál a potom bola na ťahu Považská Bystrica. Slávika ešte brankár Šamorína v stopercentnej šanci vychytal, ale proti strele Gamboša už bol bezmocný.
Onedlho išli domáci do vedenia, keď brankár strelu Čiernika vyrazil pred Zuziaka, pre ktorého už nebol problém dostať loptu do siete.
Považania hrali v tejto fáze zápasu výborne, hlavičku Borisa zastavil brankár hostí až tesne pred bránkovou čiarou.
Druhý polčas sa niesol v znamení územnej prevahy Šamorína, domáci hrozili z rýchlych protiútokov.
Hosťom sa podarilo vyrovnať v poslednej minúte riadneho hracieho času, keď zblízka nezaváhal Csóka. V samom závere dokonal ich šokujúci obrat Szabó.
Považská Bystrica – Šamorín 2:3 (2:1)
Góly: 14. Gamboš, 18. Zuziak – 3. Nagy (z 11m), 90. Szabó, 90. Csóka. R Vaňo, 650 divákov
POV. BYSTRICA: Hodál – Begáň, Kucharčík, Matejčík, Vaculík, Gamboš (86. Hapal), Boris (88. Gabriš), L. Slávik (77. Nagy), Čiernik, Demjan (86. Hundák), Zuziak
ŠAMORÍN: Trnovský – Matej Marič-Bjekič, Franck Bahi, Yarosh (36. Dobranskyi), Nagy, Owusu (72. Omar Baez), Leginus, Kachút (80. Pančík), Demjanovič (80. Bögi), Szolgai (72. Csóka), Szabó
Peter Jakuš, tréner Pov. Bystrice: „Zápas bol náročný hlavne na psychiku, keďže sme opäť inkasovali v samom závere. Zápas sme začali zle, dostali sme gól z penalty.Potom sme zápas otočili, mali sme aj viacero ďalších šancí, dali sme aj dva góly. V závere polčasu sme mali šancu dať na 3:1, takisto aj v závere zápasu, keď mal šancu Tomáš Nagy. Futbal nám teraz ukazuje tú škaredšiu tvár.
Herný prejav je dobrý, na to sa ale nehrá. Chalanom nemám čo vyčítať, ale vždy keď nastúpia striedajúci hráči, tak dostaneme góly. To si ale musíme rozanalyzovať.
Je to nováčikovská daň, musíme sa v tom vykúpať. Zápasy nehráme zle, ale nedokážeme ich dotiahnuť do víťazného konca. Asi budeme musieť vyhrávať o dva góly, lebo keď vyhrávame o jeden gól, tak je to stále málo. Hráči hrajú dobre, má to hlavu aj pätu, ale neprináša to výsledkový efekt.
Zápas sme chceli rozkúskovať striedaniami. Dostali sme gól na 2:2 a potom to už bol vabank. Zápasu by možno viac svedčala remíza.“
Michal Kuruc, tréner Šamorína: „Bol som presvedčený, že budeme dnes úspešní. Začiatok sme mali dobrý, potom malo veľký tlak domáce mužstvo. My sme to nezvládli, mali sme zlú organizáciu hry v defenzíve. Postupne domáci odchádzali a my sme preberali hru. V druhom polčase sme si vytvárali viac šancí. Som rád, že hráči do toho dali emócie, radosť a že sme otočili zápas.
Súpera sme mali naštudovaného, jeho silné stránky, ničím nás neprekvapil. Vedeli sme, čo hrajú, zase to bolo to isté. Považská už nie je nováčik, už je to druholigista.
Bol som pokojný až do konca. Už keď sme sadli v Šamoríne do autobusa, tak som bol presvedčený o tom, že dnes budeme bodovať. Mal som problém, koho striedať, lebo hráči hrali dobre.“