MŠK Považská Bystrica202
FK Slovan Duslo Šaľa101

1. septembra 2021 TIPOS 3. liga Západ 2021/22 90'

Futbalový štadión MŠK Považská Bystrica

Považskobystričania opäť otáčali priebeh zápasu a v dueli so Šaľou vybojovali tri dôležité body
🟥MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA – SLOVAN DUSLO ŠAĽA 2:1 (2:1)
V 5. min sa k odrazenej lopte dostal Hlavatovič a zo šestnástky trafil k žrdi – 0:1. O dve minúty po závare pred bránou sa domáci nepresadili. 14. min po centri S. Čiernika zahral rukou v šestnástke Burian a Petruš sa z jedenástky nemýlil – 1:1. Od 15. do 19. min sa trikrát pokúšal o streľbu aktívny Zuziak, no jeho strely tesne minuli cieľ. Po Petrušovom centri v 26. min Zuziakovej hlavičke chýbali centimetre. O dve minúty Šaľania stratili v útoku loptu, po odkopnutej lopte sa na polovici pekne uvoľnil Demjan, presnou prihrávkou našiel Dávidíka, a ten krížnou strelou dal na 2:1. V 35. min ušiel obrane Zuziak, ale Demjanov gól neplatil pre ofsajd. O dve minúty sa vyznamenal Kuciak, ktorý bravúrne vytlačil spod brvna na roh strelu Hlavatoviča. V 41. min po skrumáži pred bránou Gamboš z otočky mieril tesne vedľa. Druhý polčas otvoril v 46. min S. Čiernik strelou nad a z protiútoku v 47. min Kuciak kryl strelu Pavlovčíka. Zuziak v 50. min vyviezol loptu, no Dávidík v šanci namiesto strely zvolil zbytočnú prihrávku. Kotlár v 59. min unikol domácim obrancom, ale Kuciak ho vytlačil z ideálne pozície a bolo po šanci. Slávikovu strelu po Zuziakovom centri v 64. min zrazil jeden z obrancov na roh, po ktorom neuspel hlavičkou Kucharčík a Gambošov volej letel nad. Priamy kop Zuziaka z uhla v 68. min kryl Milošovič a v 71. min mohol vyrovnať Prágai, ale po úniku tesne minul domácu bránu. Milošovič chytil v 77. min prudkú Kucharčíkovu hlavičku a v 83. min striedajúci Bambúch z 20 metrov pálil nad brvno. Slávik v 84. min mieril vedľa, rovnako ako Kucharčík hlavičkou v 86. min. V 87. min mal Bambúch smolu, keď jeho strela z 20 metrov skončila na brvne. Snaživí hostia už v závere nenašli recept na domácich, ktorí vyhrali aj piaty zápas v sezóne.
🟥Góly: 14. Petruš (11 m), 28. Dávidík – 6. Hlavatovič.
🟨Pov. Bystrica: Kuciak – Vala, Kucharčík, Mravec, Petruš, Gamboš, Boris (80. Častulín), Zuziak, S. Čiernik (60. Slávik), Demjan, Dávidík (72. Bambúch).
🟨Šaľa: Milošovič – Borovský, Oravec, Hlavatovič, Kochan (82. Morvay), Remeň, Hlavna (46. Michalík), Kotlár (72. Hučko), Burian, Prágai, Pavlovčík.
🟨ŽK: Boris, Vala – Hlavatovič, Kotlár, Remeň, Prágai,