FC Petržalka123

19. augusta 2020 SLOVNAFT CUP 2020/21 90'

Umelá tráva MŠK PB

Pohárová cesta hráčov MŠK skončila so cťou pred parádnou návštevou.

V zápase 2. kola Slovnaft cupu nastúpili domáci proti druholigistovi s viacerými hráčmi z lavičky v základe. Brankár Kuciak bol na lavičke a Demjan s Častulínom dostali voľno. Už v 4. min Gajdošík po úniku krížnou strelou tesne minul zadnú žrď a o dve minúty pálil Zuziak zdiaľky nad. Gajdošík sa v 13. min nepresadil v súboji s obranou a nad bránou skončila tvrdá Svoradova strela z 25 metrov. Hostia pohrozili až v 23. min Burianom, no jeho priamy kop Filípek kryl. O päť minút ostrý Kozlovského center na päťke minul Jedinák a z protiútoku postrčil unikajúceho Gajdošíka na hranici šestnástky obranca, no rozhodca nechal pokračovať v hre. V 35. min bol Gajdošík na začiatku gólovej akcie, kedy sa k lopte dostal S. Čiernik a po prieniku a vydarenej kľučke na brankára poslal loptu do prázdnej brány – 1:0. O šesť minút po priamom kope Kozlovský presnou hlavičkou k žrdi vyrovnal. V 45. min po Gajdošíkovom úniku S. Čiernik sklepol loptu pred Zuziaka, ale jeho bomba trafila hráča hostí na bránkovej čiare. Po prestávke začali mať hostia prevahu a v 51. min Pjošta v stopercentnej šanci prestrelil. Filípek zachraňoval v 59. min pádom pod Vicianove nohy a ten istý hráč v 66. min v páde poslal loptu vedľa brány. Borisov prienik v 69. min v poslednej chvíli zachránil obranca hostí a v 75. min Horvát trestuhodne z dvanástich metrov pálil nad domácu bránu. Po prieniku Zuziaka domáci reklamovali bezvýsledne ruku v šestnástke. Zápas smeroval k penaltovému rozstrelu, no hostia sa na lotériu nechceli spoliehať. V 79. min Sliacky šikovne obstrelil dvojicu domácich obrancov a z bezmocného Filípka urobil štatistu – 1:2. O tri minúty ďalší striedajúci hráč Vician po prihrávke z krídla nechytateľnou strelou prekonal domáceho gólmana – 1:3. Domácim sa znížiť nepodarilo a v 90. min ešte Filípek s námahou vyškriabal Krisztínov pokus vedľa brány. Pov. Bystrica v pohári končí, skúsenejšiu Petržalku čaká v 3. kole lepší z dvojice K. N. Mesto – Krásno.

Góly: 35. S. Čiernik – 41. Kozlovský, 79. Sliacky, 82. Vician.

Pov. Bystrica : Filípek – Vala, Mravec, Zavadzan (46. Kucharčík), Petruš, Borovička (46. Gamboš), Šútorík (58. Boris), Gajdošík, Čiernik (46. Slávik), Zuziak, Svorada (89. Čičút).

Petržalka: Sokol – Krisztín, Jenat (46. Bojnát), Filipiak, Burian, Habovčík (46. Kudlička), Horvát, Hronec (69. Gašparovič), Jedinák, Kozlovský (46. Sliacky), Pjošta (52. Vician). Jozef Šprocha