ihrisko MŠK Žilina - Strážov

Rekapitulácia

Považskobystričania zakončili skvelú jeseň výhrou v dohrávke nad Partizánskym
🟥MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA – TEMPO PARTIZÁNSKE 4:2 (2:2)
V dohrávke 13. kola na umelej tráve v Stražove mala Pov. Bystrica opäť výborný nástup, keď už v 2. min si po Zuziakovom centri loptu spracoval Slávik v šestnástke medzi obrancami a strelou k žrdi otvoril skóre – 1:0. Súper dobre bránil, no domáci sa tlačili dopredu a v 12. min Belohorec kryl Slávikovu strelu zo šestnástky a o minútu si poradil aj s nepríjemným strieľaným centrom Borisa. Bránu hostí tesne minul aj Demjan v 17. min a v 18. min Belohorec iba kontroloval Zuziakov pokus spoza šestnástky, ktorý preletel ponad brvno. V 25. min aktívny Boris vypálil asi z 25 metrov a lopta jemne nadvihnutá obrancom hostí preletela ponad bezmocného gólmana a skončila pod brvnom – 2:0. Boris o tri minúty vymyslel peknú akciu, no po jeho centri Slávik hlavičkoval nad. V 29. min hosťom vyšiel prvý protiútok, keď sa uvoľnil cez obrancu Dojčinovič a strelou k žrdi znížil na 2:1. O dve minúty využil zaváhanie stredu obrany Dojčinovič, ktorý sa ocitol zoči-voči Kuciakovi a opäť mieril presne k žrdi – 2:2. V 35. min mohla Pov. Bystrica znova vyhrávať, lenže Belohorec s námahou vytlačil gólovú hlavičku Demjana k žrdi. Po skrumáži sa nepresadil o minútu znova Demjan a v závere po ofsajdovej situácii Dojčinovič na druhej strane netrafil bránu. Po prestávke vstúpili hráči Pov. Bystrice na ihrisko s jasným zámerom zápas čím skôr rozhodnúť. Zuziakov padáčik v 48. min skončil na spojnici, ale o dve minúty už bolo 3:2 po Slávikovej krížnej strele. V 52. min Slávikova strela minula bránu a v 54. min Gamboš z uhla nastrelil žrď. Ten istý hráč sa dočkal o tri minúty, keď premenil Demjanovu prihrávku – 4:2. Tlak MŠK silnel a po úniku trafil Slávik v 60. min do žrde. Súper potom vyrovnal hru a v 73. min mohol znížiť po Dojčinovičovom prieniku, ale Kuciak si poradil s Januškovým zakončením. O minútu na druhej strane chytil Belohorec Kucharčíkovu hlavičku a v 76. min po dlhom nákope hlavičku Mareka Košíka smerujúcu na vlastnú bránu gólman stihol dobehnúť. V 78. min domáca obrana zblokovala strelu Mareka Košíka a z protiútoku o minútu neprekonal brankára hostí z uhla S. Čiernik. Po Kucharčíkovej spätnej prihrávke kryl v 82. min Mravcovu hlavičku brankár a hlavička Hundáka v 84. min bola nepresná. Belohorec iba s námahou vyrazil v 85. min „plávajúcu“ Borisovu strelu spoza šestnástky a v 86. min pálil Dávidík tesne vedľa. Poslednú šancu na zvýšenie náskoku mal v 87. min Gajdošík, ktorý síce prekonal brankára, ale asistent rozhodcu odmával ofsajd. Považskobystričania zakončili famóznu jesennú časť pätnástou výhrou a prezimujú na prvej priečke so ziskom 47 s 51 možných bodov. Gratulujeme!
🟥Góly: 2. a 50. Slávik, 25. Boris, 57. Gamboš – 29. a 31. Dojčinovič.
🟥Pov. Bystrica: Kuciak – Dybala, Kucharčík, Mravec, Párkáň, Častulín (73. Dávidík), Gamboš (67. Gajdošík), Zuziak, Boris, Demjan (75. Hundák), Slávik (67. S. Čiernik).
🟨Partizánske: Belohorec – Nový, Obžera, Křapka, Šakový (55. Papranec), Marek Košík, Blaho (55. Beňo), Dojčinovič, Beňuška (80. Repa), Petreje (73. Matúš Košík), Olach (55. Januška).
🟨ŽK: Marek Košík, Šakový.