25. júla 2021 PRÍPRAVNÝ ZÁPAS 2021/22 90'

Futbalový štadión MŠK Považská Bystrica

Považská Bystrica vyhrala aj štvrtý prípravný zápas
MŠK POV. BYSTRICA – JEDNOTA BÁNOVÁ 2:1 (1:0)
Obaja súperi sa stretli opäť po dvoch týždňoch, pre domácich to bola generálka na pohárový zápas. Tréner A. Homer dal príležitosť všetkým hráčom s výnimkou zraneného Gajdošíka.
Keďže obaja súperi sa veľmi dobre poznajú, od začiatku sa hralo väčšinou medzi šestnástkami. V 13. min Kucharčík poslal Slávikov center vedľa a o desať minút po ďalšom Slávikovom centri hlavičkoval Gamboš v páde vedľa. V 24. min Kosa zachránil dobrým zákrokom po Zuziakovej strele. Potom prebrali iniciatívu hostia a mali dve nádejné šance, no strelám chýbala presnosť. Po Gambošovom centri a Slávikovej zblokovanej strele Vala technicky usmernil loptu ponad gólmana k žrdi – 1:0. Bomba Slávika z priameho kopu tečovaná múrom v 38. min skončila tesne nad horným rohom a v 44. min po zblokovanej Slávikovej strele Kosa vyrazil tvrdú strelu Zuziaka a včas zasiahol aj pred dobiehajúcim Demjanom. Po prestávke nastúpili v domácom drese traja noví hráči – Hundák, Párkaň a Dávidík spoločne s gólmanom F. Čiernikom. V 47. min Boris pálil spoza šestnásty tesne nad a o dve minúty podržal domácich F. Čiernik po prudkej strele zo šestnástky. Dávidíkovu strelu v 53. min po Gambošovom centri kryl brankár a Borisov volej v 57. min preletel ponad brvno. Bánovčania mohli vyrovnať v 65. min, ale trafili brvno, odrazenú loptu vytlačil F. Čiernik na žrď a zachytil ju na bránkovej čiare. V 76. min prienik Gamboša a jeho strelu zlikvidoval Kosa a po zaváhaní v strede ihriska prišiel v 80. min útok hostí a brankárov faul v šestnástke. Horecký z jedenástky poslal loptu do opačnej strany ako sa hodil domáci brankár – 1:1. Považskobystričania dohrávali s viacerými mladými hráčmi, ale stále sa snažili zápas rozhodnúť. Dávidíkov priamy kop v 83. min tesne minul šibenicu a v 85. min po prihrávke S. Čiernika dorastenec Mitaš zblízka prestrelil bránu. Kosu neprekvapil ani Petruš v 87. min prudkou ďalekonosnou strelou. V 88. min Dávidíkov center preletel stredom obrany a nabiehajúci dorastenec Bambúch sa z päťky nepomýlil a loptu umiestnil presne k žrdi – 2:1.
Góly: 29. Vala, 88. Bambúch – 80. Horecký (11 m).
Pov Bystrica: Kuciak (46. F. Čiernik) – Vala (60. S. Čiernik), Kucharčík (46. Dávidík), Mravec, Petruš, Gamboš (78. Čičut), Boris, Častulín (46. Párkaň), Zuziak (68. Bambúch), Slávik (72. Mitaš), Demjan (46. Hundák).