MŠK Považská Bystrica213
FC Nitra000

7. augusta 2021 TIPOS 3. liga Západ 2021/22 90'

Futbalový štadión MŠK Považská Bystrica

Domáci sa pred zápasom rozlúčili s bývalým kapitánom Matejom Zavadzanom, ktorý kvôli zdravotným problémom ukončil aktívnu činnosť. Darčekový kôš mu odovzdal primátor Karol Janas a klubový manažér Ján Panák. Hostia, ktorí v minulej sezóne pôsobili v najvyššej súťaži, boli po takmer kompletnej výmene kádra veľkou neznámou. Štyri zahraničné posily z Brazílie, Holandska a Tuniska s výnimkou skúseného Clebera trpeli nezohratosťou s tímom. Pov. Bystrici chýbal zranený Gajdošík, ktorého v útoku nahradil Dávidík. V úvodnej desaťminútovke mali Nitrančania loptu častejšie v moci, ale okrem nebezpečného centra nič nevymysleli. V 16. min Petrušovu bombu zrazenú obrancom pohodlne kryl gólman a o dve minúty najprv Cleber a vzápätí Khalifa Kuciaka neprekonali. Po Cehulovom centri Zakončil Cleber v páde zblízka vedľa. V 25. min sa zranil Slávik, no striedajúci S. Čiernik do tímu okamžite zapadol. O desať minút dostihol Dávidíkov center a vybojoval roh. Ten zahral Zuziak a po Kucharčíkovom priťuknutí Boris parádne trafil zo šestnástky k žrdi – 1:0. V 42. min si Petruš všimol, že gólman je príliš vpredu a skúsil ho prehodiť takmer z polovice, no Krátky sa stihol vrátiť a zachytil loptu pred čiarou. V poslednej minúte prvej časti rozbehli Bystričania parádnu akciu Zuziakom, Demjan vysunul Petruša a jeho presný center usmernil S. Čiernik do siete – 2:0. V 47. min išiel do súboja s brankárom nebojácne Vala, no Krátky bol pri lopte skôr. Domáci kontrolovali hru a s prehľadom hrajúca obrana súpera do šancí nepúšťala. V 56. min skúšal šťastie Šoky, no bránu minul a v 61. min Kuciak včasným vybehnutím perfektne zmenšil strelecký uhol Frankovi. V 72. min po zaváhaní obrany Nitry Demjanovu tvrdú strelu Krátky reflexívne vyrazil. O šesť minút pred nabiehajúcim S. Čiernikom v poslednej chvíli odhlavičkoval brankár loptu na hranici šestnástky. V 83. min Zuziak založil rýchly útok troch na jedného, ale Demjan zblízka poslal loptu tesne vedľa. O dve minúty podporil útok Kucharčík a po Petrušovom centri bol striedajúci Hundák pri lopte skôr ako Pedro a hlavičkou zvýšil na 3:0. Ten istý hráč mohol v 87. min pridať ďalší gól, ale Krátky bol úspešnejší. Pov. Bystrica začala novú sezónu cennou výhrou, v sobotu sa predstaví v Častkovciach.
🟥Góly: 35. Boris, 45. S. Čiernik, 85. Hundák.
🟥Pov. Bystrica: Kuciak – Vala, Kucharčík, Mravec, Petruš, Gamboš (80. Hundák), Boris, Zuziak, Slávik (25. S. Čiernik), Demjan, Dávidík (71. Častulín).
🟥FC Nitra: Krátky – Alves, Vlasák, Franko, Pedro, Kováč, Cleber, Šoky, Khalifa, Pánsky, Cehula (74. Sabo).
🟥ŽK: Vala – Khalifa.
🟥Rozhodoval Gašparovič.
J. Šprocha
———————————-
Zo začiatku boli aktívnejší hostia, Cleber sa zastreľoval z diaľky a potom nedosiahol ideálne na strieľaný center k vzdialenejšej žrdi. V 36. min. udreli domáci, lopta sa dostala po rohu na šestnástku k Borisovi a ten strelou k žrdi nedal brankárovi Nitry šancu. Považská zapla na vyšší prevodový stupeň a gól do šatne strelil hlavou Čiernik. Po zmene strán mohol duel zdramatizovať Cleber, jeho krásna ďalekonosná strela však skončila na spojnici. Tretí kliniec zatĺkol pred koncom do vlastnej brány hlavou Alves, gól bol pripísaný Hundákovi. Výsledok je pre hostí až príliš krutý.