MŠK Považská Bystrica101
AFC Nové Mesto nad Váhom000

21. augusta 2021 TIPOS 3. liga Západ 2021/22 90'

Futbalový štadión MŠK Považská Bystrica

V 3. kole 3. ligy vydreli Považskobystričania proti húževnatému súperovi tri body. V v tabuľke majú už deväť bodov a sú prví.
🟥🟥MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA – AFC NOVÉ MESTO 1:0 (1:0)
Domáci sa od úvodu pustili do súpera a už v 4. min Zuziak po úniku mieril tesne vedľa. Hralo sa pod taktovkou MŠK, súper skúšal šťastie až v 12. min, no Múdry poslal loptu vysoko nad. Po Zuziakovom rohu hlavičkoval Kucharčík v 18. min tesne vedľa. Aktívny Zuziak bol v 23. min faulovaný v šestnástke a Petruš jedenástku s istotou premenil – 1:0. Novomešťanov gól nezlomil a už o šesť minút mohli vyrovnať, keď sa v strede ihriska zrazili dvaja domáci hráči, ale Drexler po úniku poslal loptu tesne vedľa. V 35. min Zuziak v náznaku šance neprihral presne Gambošovi, ktorý o tri minúty pálil z 25 metrov nad. Pred Valachovičom zachránil v 42. min Kuciak a loptu zrazil na roh. Po jeho rozohraní vyrazil volej L. Šebeka a vzápätí aj jeho dorážku na ďalší roh. V 44. min Demjan po Zuziakovom centri hlavičkoval vedľa a v 45. min Mravcovu hlavičku z ťažkého uhla kryl Igaz. Aj vstup do druhej časti mali lepší Považskobystričania. Gambošovu hlavičku v 47. min Igaz s námahou vyrazil a po prihrávke S. Čiernika nepretlačil loptu ani na druhý pokus do siete. Potom prevzali iniciatívu hostia a Boris v páde v 57. min zblokoval strelu L. Šebeka. O osem minút strieľaný Petrušov center iba tesne minul bránu hostí a v 68. min Demjan nedočiahol peknú Zuziakovu prihrávku. Kuciak vkĺzačkou zmaril rodiacu sa šancu Michaličku v 70. min a v 77. min kryl tutovku voľného Čiľana Solana. V 80. min sa prekľučkoval popri čiare L. Šebek, no Gamboš obetavo zrazil strelu na roh. Domáci sa stiahli do defenzívy a bránili tesný náskok. V 83. min Floriš pálil nad, rovnako ako v 90. min L. Šebek. V nadstavenom čase si Novomešťania snažili vypýtať jedenástku, no domáci obranca s prehľadom loptu odkopol skôr ako došlo ku kontaktu.
🟥Gól: 23. Petruš (11 m).
🟥Pov. Bystrica: Kuciak – Vala, Kucharčík, Mravec, Petruš, Gamboš (84. Hundák), Boris, Zuziak, S. Čiernik (60. L. Mitaš), Demjan, Dávidík (76. Častulín).
🟥N. Mesto: Igaz – Michalička (73. Jambor), Floriš, Živčic (34. Solano), Šupka, Rapavý, Múdry, Valachovič (67. Buček), M. Šebek (67. Marček), L. Šebek, Drexler.
🟨ŽK: Múdry, Šupka, Valachovič,