28. mája 2022 TIPOS 3. liga Západ 2021/22 90'

Futbalový štadión MŠK Považská Bystrica

Považskobystričania spečatili postup do 2. ligy tri kolá pred koncom
🟥MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA – FK MARCELOVÁ 3:0 (0:0)
Karty boli pred zápasom jasne rozdané, ak chceli MŠK postúpiť už v predstihu, museli vyhrať. Už v 1. min pálil Begáň tesne vedľa a v 8. min po Demjanovom prieniku netrafil bránu L. Slávik. V 14. min L. Slávik ušiel pro krídle, jeho center brankár zle vyrazil, ale Zuziak sa proti obrancom nepresadil. Po Begáňovej akcii skončil únik L. Slávika v 16. min rohom a domáci kanonier pálil v 20,. min prudko vedľa. Po Gambošovom prieniku a presnom centri Kosťukevič s námahou vyrazil Zuziakovu hlavičku zo šibenice. Zápas bol vyrovnaný, hostia pozorne bránili a v 33. min po centri striedajúceho Ferentsyka, ktorý nahradil zraneného Orsága, ktorému po hlavičkovom strete s Kucharčíkom pribudlo na hlave zopár stehov, Kiis zakončil zbrklo vedľa. V 35. min si obaja hráči úlohy vymenili, no Kuciak si pätičkou Ferentsyka poradil. Begáňovu strelu v 40. min kryl gólman, v 44. min Zsidek po sóle trafil iba bočnú sieť a po Gambošovom centri v 45. min L. Slávik z päťky mieril vedľa. Druhý polčas začali MŠK náporom, Gamboš v 46. min netrafil bránu a o minútu po Borisovej hlavičke do brvna Boris Gamboš v akrobatickej polohe poslal loptu z voleja vedľa. Po Demjanovom prieniku v 52. min L. Slávik usmernil s citom loptu hlavičkou ho horného rohu – 1:0. O šesť minút rozhodca neposúdil zákrok Diwumbu na L. Slávika ako penaltový. V 66. min pohrozili hostia, ale Matejčík prekazil Kanaďanovi Majelovi šancu a loptu odkopol na roh. V 70. min naservíroval Gamboš parádny center na päťku, kde L. Slávik nekompromisne hlavičkou trafil rovnaké miesto, ako osemnásť minút predtým – 2:0. Domáci už hru kontrolovali, v 85. min po Fabušovej prihrávke Boris presnou strelou spoza šestnástky zvyšoval na 3:0. Domáci s vidinou prvenstva v 3. lige boli pri chuti a v 87. min Kucharčíkovu prudkú hlavičku zastavilo brvno. Minútu pred koncom chcel prekaziť Kuciakovi, ktorý sa rozhodol v prípade postupu ukončiť činnosť, čisté konto Zsidek, no domáci gólman jeho umiestnený pokus vystihol. V 90. min Gamboš v tutovke poslal z päťky loptu vedľa a potom už prišlo na rad šampanské a oslavy postupu.
🟥Góly: 52. a 70. L. Slávik, 85. Boris.
🟥Pov. Bystrica: Kuciak – Vala (61. Párkaň), Matejčík, Kucharčík, Petruš (85. Párkaň), Begáň (77. Častulín), Gamboš, Boris, Demjan (80. Fabuš), Zuziak (73. S. Čiernik), L. Slávik.
🟨Marcelová: Kasťukevič – Doktorík, Majel, Kiss (72. Gál), Szénási, Mészáros, Taibl, Szikonya, Zsidek, Diwumba, Orság (29. Ferentsyk).
🟨ŽK: Kucharčík.