12. júna 2021 TIPOS 3. liga Západ 2020/21 90'

Futbalový štadión MŠK Považská Bystrica

Považskobystričania si na jar pripísali už štvrtú trojgólovú výhru
Pov. Bystrica – Marcelová 3:0 (1:0)
Oboch súperov delili iba dva body a hostia naznačili, že neprišli prehrať. Po vyrovnanom úvode, kedy sa hralo medzi šestnástkami, ako prvý pohrozil po rohu prudkou hlavičkou, ktorú obrana zrazila na ďalší roh. O štyri minúty sa na šestnástke ocitol voľný Faragó, ale lopta mu odskočila a bolo po šanci. Prudký Gambošov pokus ž 25 metrov kryl Bajnóczi a o minútu sa do šance dostával Demjan, no Szénási mu pádom pod nohy príležitosť prekazil. V 21. min si Boris obhodil obrancu, ale vybiehajúci brankár bol pri lopte skôr. Gólom neskončila ani nebezpečná hlavička Kucharčíka v 25. min a následná strela Borisa. Gažov pokus v 26. min smeroval vedľa a z protiútoku Gajdošík v páde gólmana neprekonal. Potom prišiel veľký tak MŠK, ktorý v 30. min odštartoval delovkou z päťky Slávik, lenže brankár loptu zázračne vyrazil a do siete neprešla ani Valova prudká strela. Po rohu hostia s námahou odvrátili strely Borisa a Valu. Nepresný odkop v 32. min zachytil Gamboš, našiel Slávika a jeho center poslal nabiehajúci Demjan s prehľadom povedľa brankára k žrdi – 1:0. Marcelová pridala, ale Kuciak si v 37. min poradil s Nagyovou krížnou strelou a o minútu kryl aj Bekeho strelu z uhla. Tesne pred prestávkou Slávik krásnou technickou strelou prekonal brankára, lenže lopta od žrde putovala popred bránu hostí do bezpečia. Po prestávke začali domáci aktívne s cieľom pridať upokojujúci druhý gól. Demjan v 46. min hlavičkoval nad, Kucharčík po rohu o minútu poslal loptu hlavou vedľa a Bajnóczi si v 48. min poradil s nebezpečným Zuziakovým volejom. Potom prišiel poriadny lejak, ktorý ovplyvnil takmer na štvrťhodinu kvalitu hry. Napriek tomu sa v 67. min v šestnástke presadil Boris a po odrazenej lopte zvýšil na 2:0. Bystričania kontrolovali hru, ale museli neustále dávať pozor na rýchlonohých hráčov súpera. Domáca obrana pracovala spoľahlivo, Kucharčík zblokoval množstvo lôpt a svoje si pred bránou odviedol aj Mravec. Aj krajní obrancovia likvidovali snahy o úniky a do obrannej práce sa zapájali aj ofenzívni hráči. V 78. min Kucharčíkova prudká hlavička iba o kúsok minula cieľ a priamy kop Borisa v 81. min pri žrdi kryl gólman. V 82. min Kuciak predviedol parádu po priamom kope Mikeša. Dve minúty pred koncom po faule na S. Čiernika Petruš z jedenástky zvýšil na 3:0, keď Bajnócziho poslal na opačnú stranu.
Góly: 32. Demjan, 67. Boris, 88. Petruš (11 m).
ŽK: Faragó, Gažo, Gál, Zemko.
MŠK Pov. Bystrica: Kuciak – Vala, Kucharčík, Mravec, Petruš, M. Zavadzan (84. Častulín), Boris, Gamboš, Slávik (74. S. Čiernik), Gajdošík (46. Zuziak), Demjan.
Marcelová: Bajnóczi – Parma, Gažo (79. Kollár), Faragó (67. Mikeš), Gál, Szikonya, Zemko, Szénási, Beke (86. Lovász), Taibl, Nagy (80. Zsidek). J. Šprocha