MŠK Považská Bystrica101
ŠK LR CRYSTAL000

2. októbra 2021 TIPOS 3. liga Západ 2021/22 90'

Futbalový štadión MŠK Považská Bystrica

Pred zápasom odovzdal domáci klubový manažér Ján Panák darčekový kôš bývalému dlhoročnému brankárovi Milošovi Grmanov, ktorý nedávno oslávil 75. narodeniny. Považskobystričania po posledných výborných výkonoch pôsobili v úvode nesústredene, čo sklári takmer využili. V 1. min po rohu Kuciak zázračne vyrazil po rohu Púčekovu hlavičku a potom dvakrát skúšal šťastie Kopilec. V 10. min pálil zo šestnástky iba do bočnej siete a o minútu jeho lob z tridsiatich metrov Kuciak vytlačil na brvno. Domáci sa presadzovali iba ťažko, až v 18. min po Gajdošíkovom centri Vala mieril vysoko nad. O tri minúty zbehol po krídle Petruš, jeho center si spracoval na päťke Slávik a v páde napálil loptu k žrdi – 1:0. V 26. min ušiel Valovi Radič, no Kuciak skvele zareagoval. O šesť minút hlavičkoval po rohu Kucharčík prudko tesne vedľa a z protiútoku pohrozil Chmelík, no Kuciak loptu na dvakrát chytil. Pov. Bystrica mohla v 38. min zvýšiť, lenže po Slávikovom prieniku Demjan na päťke púšťal loptu voľnému Gajdošíkovi, ktorého strelu obranca zblokovala na roh. Aj ďalšia Kucharčíkova hlavička v 45. min bola nepresná. Hráči MŠK nezačali dobre ani druhý polčas, keď museli čeliť útočným akciám hostí, lenže sklári z nich nič nevyťažili. V 56. min Kuciak fantasticky vyrazil Púčekovu strelu z päťky a hostia vzápätí dopravili loptu do siete, no z ofsajdu. Bačík v 58. min vyrazil Gajdošíkovu hlavičku a loptu nepretlačil za jeho chrbát ani Kucharčík. Nebezpečný Kopilec prenikol v 60. min po krídle až k bránkovej čiare, ale domáci gólman jeho tvrdú strelu vyrazil. Kucharčík v 62. min sklepol dlhý center na päťke, kde loptu nezasiahol ani Demjan nožničkami ani prekvapený Dávidík. Po Borisovej prihrávke Demjan v 66. min nechal vyniknúť Bačíka strelou zo štrnástich metrov a na druhej strane zakončil v 71. min Svorada v páde vedľa. Demjanova hlavička v 75. min skončila nad a o minútu po rýchlej akcii Bambúch a Valovej prihrávke Boris rozvlnil iba bočnú sieť. V 82. min neprekonal Kopilec z uhla Kuciaka, po ktorého rýchlej rozohrávke prešiel obranou L. Rovní Boris, no Bačík mu prekazil gólovú radosť perfektným zákrokom. Tri minúty pred koncom ponúkol Bambúch šancu Demjanovi, no jeho strela z otočky minula cieľ. Pov. Bystrica vydrela tesnú výhru, hostia ukázali, že herne sú na tom dobre, no opäť doplatili na nevyužívanie šancí.
🟥Gól: 21. Slávik.
🟥Pov. Bystrica: Kuciak – Vala, Dybala, Kucharčík, Petruš, Gamboš (90. Čičut), Boris, Dávidík (64. Častulín), Demjan, Slávik (74. Bambúch), Gajdošík (77. Hundák).
🟨Led. Rovne: Bačík – Kollár, Chmelík, Lipták (84. Hrubo), Radič, Púček, Červený (66. M. Svorada), Poláček, Kopilec, Kvasnička, Pišta (64. R. Ambrož).
🟨ŽK: Dybala – Kvasnička,