MŠK Považská Bystrica246
TJ Imeľ000

13. novembra 2021 TIPOS 3. liga Západ 2021/22 90'

štadión MŠK Žilina

Na umelej tráve prvoligovej MŠK Žilina neudržal Imeľ proti lídrovi dlho čisté konto. Už v 1. min pálil aktívny Zuziak tesne vedľa, no v 4. min fauloval Gamboša v šestnástke Olen a Slávik poslal z jedenástky Balogha na opačnú stranu – 1:0. Pokusy Pov. Bystrice likvidovala obrana hostí a v 15. min po prieniku Oršolíka zachraňoval Častulín. Tvrdú strelu Slávika v 19. min Balogh vyrazil na roh a o minútu poslal Kucharčík hlavičkou loptu pred bránu, no Mravec ani na dvakrát brankára hostí neprekonal. Zuziak strieľal v 22. min prudko tesne vedľa a na druhej strane Darászova hlavička preletela popred domácu bránu. V 29. min unikol po krídle Slávik a Demjan jeho prihrávku premenil – 2:0. Balogh s námahou vyrazil v 30. min prudký Slávikov pokus z uhla. Potom vystrčili rožky aj hostia, Dybala zachraňoval v 31. min pred Gálom a Kuciak v 33. min vyrazil po rohu hlavičku Oršolíka. Vedenie MŠK mohol v 35. min zvýšiť Častulín, ale hlavičkoval iba do žrde. V 40. min kryl Balogh tvrdú Borisovu strelu a v 45. min vypálil Kucharčík spoza šestnástky tesne nad. Po príchode z kabín už v 47. min po ideálnej Dybalovej prihrávke zahodil tutovku Slávik, ktorý trafil iba priestor, kde bol gólman. O minútu na druhej strane Kuciak zmaril Kováčovu prienik. Hosťom sa darilo brániť akcie MŠK, no hráči Pov. Bystrice sa s pribúdajúcim časom presadzovali stále viac. Gól Zuziaka neplatil pre ofsajd a ten istý hráč v 61. min z priameho kopu poslal loptu z 25 metrov nad. V 65. min po spätnej Borisovej prihrávke Gamboš prízemnou strelou spoza šestnástky trafil presne k žrdi – 3:0. Smoliar Zuziak v 69. min opäť prestrelil, ale potom sa ukázala šťastná ruka trénera Homera pri striedaní. S. Čiernik po dravom prieniku v 75. min trafil k vzdialenejšej žrdi – 4:0. Zuziak v 77. min poslal loptu znova vedľa, ale Gajdošík po peknom nábehu v 79. min prekonal streleckú smolu a hlavičkou zvýšil na 5:0. V 80. min neprekonal brankára Dávidík. Po dlhom nákope v 85. min Balogh loptu iba vyrazil a vzápätí fauloval Dávidíka tesne za šestnástkou. Faulovaný hráč si najvyššie vyskočil na Zuziakov center z priameho kopu, no jeho hlavičku brankár vyrazil, ale na následnú tvrdú strelu toho istého hráča už nestačil – 6:0.
🟥Góly: 4. Slávik (11 m), 29. Demjan, 65. Gamboš, 75. S. Čiernik, 79. Gajdošík, 86. Dávidík.
🟥Pov. Bystrica: Kuciak – Dybala, Kucharčík, Mravec, Petruš (81. Párkáň), Častulín (78. Dávidík), Gamboš (81. Čičut), Zuziak, Boris, Demjan (76. Gajdošík), Slávik (64. S. Čiernik).
🟨Imeľ: Balogh – Hübsch, Csontos, Olen, Oršolík (76. Straňák), Bacigál, Kováč (88. Bagin), Varga, Máté (57. Borosz), Darász, Gál (88. Sobolevskij).
🟨Bez ŽK.
Rozhodoval Hulínek.
🟥Matej Dybala (pravý obranca MŠK Pov. Bystrica): Výsledok 6:0 vyzerá jednoznačne, ale nebolo to jednouché. Hostia nás od začiatku napadali, ale pomohol nám rýchly úvodný gól a potom už to išlo. Nielen ja, ale všetci sme radi, že sme vyhrali. Umelá tráva nám nerobila problém, pretože doma trénujeme tiež na umelom povrchu, čo nám vyhovovalo. Lopta neodskakovala, terén bol dobrý, takže to bolo v pohode. Po druhom góle sa nám hralo oveľa lepšie a súpera sme po prestávke prehrali. Chalani sa podelili o góly, nikto nemal navrch. Zaskočil som namiesto vykartovaného Majkiho Valu, som defenzívne ladený, hralo sa mi dobre, podporoval som aj ofenzívu. Hralo s ami dobre. Čaká nás posledný zápas jesene s Partizánskym, úspešnú sériu chceme natiahnúť a verím, že sa to v stredu podarí.
🟥Alexander Homer (tréner MŠK Považská Bystrica): Začiatok nám vyšiel, rýchla jedenástka už v 5. min, nechýbalo nasadenie, rozbehli sme sa slušne. Pridali sme druhý gól, ale stále sme museli byť ostražitý ešte aj v úvode druhého polčasu, lebo súper hrozil najmä po štandardných situáciách. Kuciak nás podržal pri nepríjemnej hlavičke a obrana vyriešila niekoľko závarov. Po prestávke sme zvýšili aktivitu, začali sme dávať góly, chalani si schuti zabehali a zastrieľali. Škoda, že Marek Zuziak nepretavil streleckú aktivitu do gólu. Striedania sa vydarili, striedajúci hráči sa presadili, mali sme radosť, že to vyšlo aj hráčom, ktorým to nešlo. Dúfam, že sa situácia nezhorší a zápas v stredu s Partizánskym v Strážove odohráme. Pripravíme sa zodpovedne a verím, že budeme úspešní.