MŠK Považská Bystrica224
FC Slovan Galanta000

4. septembra 2021 TIPOS 3. liga Západ 2021/22 90'

Futbalový štadión MŠK Považská Bystrica

Považská Bystrica pokračuje na víťaznej vlne a Galantu odprevadila so štvorgólovu prehrou
🟥MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA – SLOVAN GALANTA 4:0 (2:0)
Lepší úvod si domáci ani nemohli priať, keď už v 3. min po prvom rohu Zuziaka hlavičkoval do siete Demjan – 1:0. Pov. Bystrica mala viac z hry, v 13. min po Borisovom prieniku Vala pálil z voleja nad a vzápätí Demjan od bránkovej čiary nenašiel centrom spoluhráčov. Hosťujúci Dibala pohrozil v 17. min krížnou strelou, ktorá tesne minula domácu bránu. O minútu Bartal iba včasným vybehnutím zmaril Zuziakovu šancu a po následnom rohu Demjanovu strelu zblokovali obrancovia. V 25. min Ševčík vložil nohu Zuziakovi do strely a domáci hráč s bolesťmi predčasne opustil ihrisko. Kuciak si v 28. min po lopte odrazenej po rohu poradil so strelou Radványiho. V 35. min sa v šestnástke dobre zorientoval Gamboš, spätnou prihrávkou vyzval k strele Borisa, a ten z hranice šestnástky zvýšil na 2:0. Dibala v 40. min z otočky rozvlnil iba bočnú sieť a o dve minúty lopta po priamom kope Petruša preletela tesne povedľa brány hostí. Po prestávke sa na ihrisko dostal po zranení Slávik, ktorého bomba z priameho kopu v 53. min presvišťala tesne ponad šibenicu. O štyri minúty Slávik z ďalšieho priameho kopu menej razantnou, ale o to presnejšou strelou trafil presne voľný kút Bartalovej brány – 3:0. Domáci kontrolovali hru a súperovi vpredu takmer nič nedovolili. V 67. min sa Demjan zbavil obrancu, ktorý sa ho snažil faulovať, no jeho strelu Bartal vyrazil. O dve minúty zbehol po krídle Radványi, ale Kuciak si na jeho strelu počkal. Po tlaku MŠK v 73. min nasledoval roh, Mravcovu hlavičku vyhlavičkoval Mečiar z bránkovej čiary za prekonaným brankárom, ale po Častulínovej prihrávke Hundák po troch minútach na ihrisku hlavičkoval do siete – 4:0. Mego po rohu v 77. min po odrazenej lopte pálil vysoko nad domácu bránu a v 79. min po Gambošovom prieniku Hundákovu strelu Bartal s námahou vyrazil. O minútu brankár hostí vytlačil strelu Gamboša, rovnako ako Bambúchovu nebezpečnú strelu v 84. min. Po Bambúchovej prihrávke zakončil v 87. min Slávik z uhla nepresne a po skončení zápasu odišli víťazní futbalisti poďakovať fanúšikom s bubnom za neúnavné povzbudzovanie počas celého zápasu.
🟥Góly: 3. Demjan, 35. Boris, 57. Slávik, 73. Hundák.
🟥Pov. Bystrica: Kuciak – Vala, Kucharčík, Mravec, Petruš, Gamboš, Boris, Zuziak (26. Častulín), S. Čiernik (46. Slávik), Demjan (69. Hundák), Dávidík (64. Bambúch).
🟨Galanta: Bartal – Horník, Baša (19. Rajt), Mego, Mečiar, Dibala, Tvrdý (73. Hodulík), Horák (77. Borisek), Radványi, Ondreák (65. Laššú), Ševčík (46. Modrovics).
🟨ŽK: Mečiar, Radványi, Modrovics.