MŠK Považská Bystrica022
FK Dubnica nad Váhom000

25. augusta 2021 SLOVNAFT CUP 2021/22 90'

Futbalový štadión MŠK Považská Bystrica

Považskobystričania vyradili v pohári druholigového súpera, keď využili viac ako polhodinovú presilovku.
🟨MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA – FK DUBNICA 2:0 (0:0)
V súboji proti druholigistovi dal domáci tréner šancu viacerým hráčom z lavičky, na ktorej ostali Kuciak, Mravec, Petruš, Gamboš, či Demjan. Premiéru v drese MŠK mal 22-ročný Matej Dybala, ktorý prišiel z druholigového českého tímu Táborsko. V 5. min zahodil gólovú šancu hosťujúci Slivka, keď hlavičkoval tesne nad. Potom sa hralo väčšinou medzi šestnástkami, defenzívy prevažovali nad ofenzívami. V 25. min ušiel po krídle Babovič a jeho center poslal Levai prudko nad. O dve minúty Vaculíkov center nedočiahol pred bránou Pagáč. Bombu Kucharčíka z 30 metrov v 32. min s námahou vyrazil Hodál a o minútu po Párkaňovom centri zblokoval Vaculík Valovu strelu z jedenástich metrov. V 44. min Zuziak po peknom prieniku z uhla krížnou strelou iba tesne minul bránu. Druhý polčas začali lepši Považskobystričania, no osamotený Vala v 47. min vypálil prudko nad. O tri minúty vybojoval loptu Častulín, poslal do brejku Hundáka, no jeho strelu Hodál zneškodnil. V 52. min sa Dávidík rútil z polovice sám na bránu, posledný hráč hostí Martinek ho zastavil iba faulom a dostal červenú kartu. V 55. min Dybala vystrelil spoza šestnástky tesne nad a Hodál o minútu kryl Dávidíkovu strelu. V 67. min založil akciu Bambúch, Čičút vysunul na krídle Valu a jeho prudký prízemný center šikovne stočil do siete Hundák – 1:0. Tvrdú strelu Dávidíka v 69. min vyrazil Hodál a v 74. min po akcii S. Čiernika brankára hostí neprekonal Hundák. Hosti v závere zvýšili aktivitu, no domáci pozorne bránili. V 89. min ušiel Ľ. Mitaš, ale brankár včasným vybehnutím loptu odkopol. V nadstavenom čase po zblokovanej strele a rohu hostí, keď bol na domácej polovici aj brankár Hodál, unikla dvojica domácich dorastencov. Ľ. Mitaš presnou prihrávkou našiel Bambúcha, a poslal loptu do prázdnej brány – 2:0. Pov. Bystrica postúpila do 3. kola, kde sa stretne s víťazom duelu Bánová – Žilina. Pozitívom bolo, že v priebehu zápasu bolo počuť z hľadiska povzbudzovanie Bystrica do toho, čo pôsobilo pozitívne nielen na hráčov.
🟥Góly: 67. Hundák, 90. Bambúch.
🟥ŽK: Cyprian.
🟥ČK: 52. Martinek.
🟥Pov. Bystrica: F. Čiernik – Vala, Kucharčík, Dybala (66. Čičut), Boris (46. Gamboš), Častulín, Zuziak (46. Bambúch), Dávidík, Hundák, Párkaň, S. Čiernik (78. Ľ. Mitaš).
🟥Dubnica: Hodál – Slivka, Bryndziar, Levai (46. Nomilner), Babovič (71. Bilovský), Martinek, Cyprian, Pleva, Pagáč (71. Rešetka), Vaculík (65. Kuzma), Kramár (46. Knižka).
🟨Hlasy po zápase:
🟨Daniel Hundák, autor prvého gólu: Proti druholigovému súperovi sme sa chceli vytiahnúť a vyhrať. Prvý polčas bol medzišestnástkový. Som rád, že sme po prestávke priebeh zápasu zlomili aj vďaka červenej karte. Škoda, že po peknom vysunutí od Romana Častulína sa mi nepodarilo dať gól, ale potom som veril, že mi Majki Vala dá loptu na prvú žrď a padlo to tam. V závere sme to ukopali a dali pekný druhý gól do prázdnej brány. Teším sa na Žilinu, ktorej som odchovanec, bude to pre nás sviatok.
🟨Matej Dybala, nová akvizícia MŠK: Bol som dva roky v Čechách, kde mi skončila zmluva. V Ružomberku mi skúška nevyšla, v Považskej Bystrici, ktorej funkcionári ma oslovili, sa mi páčila koncepcia, kde tím chce ísť do druhej ligy a páčil sa mi aj herný prejav. Cítil som sa dobre, škoda zranenia, podstatný je dobrý výsledok. Je na čom pracovať, nebol som na sto percent spokojný, gól sme nedostali, je to pozitívne. Zatiaľ som tu do zimy, uvidím, ako presvedčím. Hrať budem stopéra, ale môžem pôsobiť aj na oboch stranách obrany.
🟨Jakub Bambúch, autor druhého gólu: Bol to ťažký zápas, snaha a vytrvalosť sa cením, som rád, že sme ho zvládli. Nebolo to jednoduché, ale keď sa chce, ide to. Žilina bola pre nás veľkú motiváciu. Po Ľubošovej prihrávke pred prázdnu som nerozmýšľal a dal gól. Bude ma to stáť nejakú pizzu a prístupné.
🟨Alexander Homer, tréner: Trochu sme prestriedali, prerotovali zostavu na postoch, na ktorých to bolo možné. Porazili sme druholigového súpera, ale pre nás je dôležité účinkovanie v 3. lige. Postup teší, príde kvalitnejší súper a príde aj viac divákov. Nový hráč Dybala by mal pomôcť vystužiť zadné rady, kde sme mali iba štyroch hráčov. Hráči z lavičky usilovne pracujú na tréningoch, teraz dostali viac šancí. Ak by došlo na penalty, neuvažovali sme o vystriedaní gólmana, chytal by Fabián Čiernik. J. Šprocha