16. júla 2021 PRÍPRAVNÝ ZÁPAS 2021/22 90'

Futbalový štadión MŠK Považská Bystrica

Rekapitulácia

MFK D.Kubín je nováčikom 3.ligy stred, zo 4.ligy postúpil bez prehry.

MŠK Pov. Bystrica – MFK D. Kubín 3:2 (2:1)
V piatok 16. júla nastúpili domáci proti suverénovi 4. ligy, ktorý v pätnástich zápasoch získal plný počet bodov. Už v 2. min sa po chybe obrany MŠK rútil Bobček sám na F. Čiernika, ale loptu poslal zo šestnástky tesne vedľa. O štyri minúty Slávik vypálil nepresne, no v 9. min po Zuziakovom rohu Kucharčík prudkou hlavičkou otvoril skóre – 1:0. V 12. min sa situácia opakovala, no po Kucharčíkovej hlavičke dokopol loptu do siete Slávik – 2:0. Súper bleskovo kontroval a v 14. min loptu vyrazenú F. Čiernikom dorazil do siete Bobček – 2:1. V 25. min nebezpečný Dávidíkov center usmernil obranca hostí hlavou do brankárovho náručia. F. Čiernik kryl v 33. min prízemnú strelu zo šestnástky a vo vyrovnanom priebehu zaujala Dávidíková strela v 38. min, ktorú gólman kryl. Po ďalšom Zuziakovom rohu a skrumáži Demjan zakončil akciu nožničkami nad bránu. Po prestávke hostia pohrozili v 48. min strelou z priameho kopu tesne nad. V 50. min brankár hostí ďalekým vybehnutím zmaril šancu Dávidíka a Kucharčíkova hlavička v 52. min letela tesne nad. Gólman D. Kubína vyrazil prudký priamy kop Slávika, ktorý v 65. min zahral roj a Mravec odvážnou hlavičkou zvýšil na 3:1. Tvrdú strelu Párkaňa v 73. min zneškodnil brankár, ktorý nohou vyrazil aj Bambúchovu strelu po Hundákovej akcii. V 78. min Vala v dobrej príležitosti prestrelil bránu a skórovať pri svojej premiére mohol aj v 86. min dorastenec Jozef Mitaš, ktorého obaľovačku brankár vystihol. Vzápätí sa potvrdilo nedáš-dostaneš, keď v 87. min prudký center usmernil v páde do siete Bobček – 3:2.
Góly: 9. Kucharčík, 12. Slávik, 65. Mravec – 14. a 87. Bobček.
Pov Bystrica: F. Čiernik – Vala, Kucharčík, Mravec, Petruš (46. Párkaň), Gamboš (46. Bambúch), Boris (46. Častulín), Zuziak (46. S. Čiernik), Slávik (66. Mitaš), Demjan (46. Hundák), Dávidík.