11. júna 2022 TIPOS 3. liga Západ 2021/22 90'

Umelá tráva MŠK PB

V predposlednom zápase 3. ligy podľahla Pov. Bystrica Beluši gólom v závere
🟥MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA – FK BELUŠA 1:2 (1:0)
Pred derby sa domáci funkcionári spolu s primátorom K. Janasom odovzdali darčekové koše Martinovi Kuciakovi a Romanovi Častulínovi a poďakovali im za odvedené služby pre klub. Od úvodu sa hralo väčšinou medzi šestnástkami, až v 13. min center L. Slávika priamo z rohu skončil na brvne. V 26. min prešiel po krídle S. Čiernik, ale jeho dobrý center nik nedočiahol. O päť minút si na rohový kop L. Slávika nabehol Boris a prudkou hlavičkou od žrde dostal domácich do vedenia – 1:0. Priamy kop L. Slávika v 35. min minul bránu a v závere polčasu nebola úspešná ani útočná akcia S. Čiernika. Po prestávke začali lepšie hostia a v 50. min po rohu hlavičkoval nepresne Gáborík. O dve minúty nenamieril presne Holíček a v 55. min sa skóre nemenilo ani po strele Bartoša. Do veľkej šance sa v 63. min dostal Gáborík, no M. Slávik jeho tvrdú strelu kryl. O dve minúty mohlo byť 2:0, ale kanonier L. Slávik netrafil na päťke Párkáňov center. V 68. min zakončil prihrávku L. Slávika nepresne Ľ. Mitáš a prišiel trest. V 72. min po súboji Matejčíka s Gáboríkom nariadil rozhodca jedenástku, ktorú prudkou strelou premenil Holíček – 1:1. Zápas smeroval k spravodlivej remíze, ktorú dve minúty pred koncom odmietol Holíček, keď si nabehol na center z rohu a hlavou rozhodlo o výhre Beluše, ktorá odplatila MŠK jesennú domácu prehru 0:1. Po zápase odovzdal predseda ŠTK ZsFZ Tibor Révay domácim pohár pre víza 3. ligy a hráči sa potom poďakovali fanúšikom za podporu.
🟥Góly: 31. Boris – 72. a 88. Holíček (prvý z 11 m).
🟥Pov. Bystrica: M. Slávik – Mravec, Matejčík, Párkaň, Petruš, Častulín, Begáň (82. Demjan), Boris, Fabuš (60. Ľ. Mitáš), S. Čiernik, L. Slávik.
🟨Beluša: Vangel – Beňo, Jánošík, Holíček, Schiszler, Gajdošík, Gáborík (89. Ďuriš), Bryndziar (69. Gašpar), Bartoš, Hrenák, Knižka.
🟨ŽK: Bartoš, Jánošík, Holíček.