Futbalový štadión MŠK Považská Bystrica

Rekapitulácia

Považskobystričania odštartovali druhú ligu výhrou nad favoritom
🟥MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA – FC KOŠICE 3:1 (2:0)
Po tridsiatich rokoch sa v Pov. Bystrici opäť hralo druholigový futbal pred takmer tisícovkou divákov. Favorizovaní hostia, ktorí sa netaja postupovými ambíciami, začali útočne. Prvé príležitosti boli nepresné a v 7. min mali hostia šťastie, keď Demjan takmer obral o loptu rozohrávajúceho gólmana. Po roku v 8. min Kira kryl Matejčíkom tečovanú strelu. V 16. min M. Slávik parádnym zákrokom vyrazil Pavúkovu strelu z priameho kopu k žrdi na roho o minútu vyrazil Mizerákov volej z hranice šestnástky. V 21. min si L. Slávik všimol, že Kira je ďaleko z brány a z polovice ihriska poslal vysoký oblúčik, no lopta skončila iba na hornej sieti. O päť minút po rohu sa v skrumáži pred bránou nepresadil Matejčík, ktorého strelu obrana zablokovala. V 28. min Kucharčík rýchlo rozohral na polovici priamy kop, na jeho dlhý pas si nabehol Zuziak a po jeho centri S. Čiernik z voleja napálil loptu do siete – 1:0. Košičania mohli v 33. min vyrovnať, ale po Gállovom priťuknutí M. Slávik vyrazil Voleského tutovku zo siedmich metrov. Nedáš – dostaneš sa potvrdilo v 35. min. Po rohu sa k odrazenej lopte dostal S. Čiernik, jeho tvrdú strelu Kira robinzonádou vyrazil pred Matejčíka, ktorý bez prípravy napálil loptu pod brvno a dal svoj prvý gól v drese MŠK – 2:0. Po Majdanovej prihrávke v 42. min M. Slávik reflexívne vyrazil Gállovu strelu bez prípravy na roh. O minútu Mizerák po zrážke so Zuziakom opustil ihrisko na nosidlách a v 45. min strelu aktívneho S. Čiernika vyrazil Kira. Po prestávke hostia poslali na ihrisko strelca Pačindu, ktorého strelu z priameho kopu v 52. min kryl domáci gólman. Košice sa tlačili dopredu, ale domáca defenzíva fungovala a hráči sa prekonávali v obetavosti. V 55. min po Turčákovom centri zachránil M. Slávik pred Sovičom. L. Slávik dostal v 60. min prihrávku do voľného priestoru na krídlo, ale Kira jeho pohotovú strelu chytil. O päť minút po rohu atakovaný brankár Pov. Bystrice loptu iba vyboxoval a kapitán Demjan vyhlavičkoval loptu spred bránkovej čiary ponad brvno na roh. V 68. mi dôrazný Gamboš vybojoval v strede ihriska loptu, ktorá putoval cez Demjana k L. Slávikovi a po jeho spätnej prihrávke Demjan s obrovským prehľadom poslal loptu oblúčikom nechytateľne k žrdi – 3:0. V 70. min Borisovu malú domov vystihol Voleský a po jeho prihrávke Pačinda poslal loptu do prázdnej brány. Na pokyn asistenta gól najprv neplatil, ale potom ho hlavný rozhodca uznal – 3:1. Košice zacítili šancu a v 74. min po zaváhaní obrany Voleský pálil z uhla tesne vedľa. V záverečnej pätnásťminútovke už Považskobystričania striedaniami pribrzdili aktivitu súpera a rozvážnou hrou ho do šance nepustili. Po záverečnom hvizde sa tešili z prvých troch bodov a odmenou im bol potlesk spokojných divákov pri záverečnej ďakovačke.
🟥Góly: 28. S. Čiernik, 35. Matejčík, 68. Demjan – 70. Pačinda.
🟥Pov. Bystrica: M. Slávik – Begáň, Kucharčík, Matejčík (85. Gabriš), Vaculík, Gamboš, Boris, L. Slávik (78. Hapal), S. Čiernik (90. Ľ. Mitáš), Demjan (78. Hundák), Zuziak (90. Petruš).
🟨FC Košice: Kira – Majdan, Mizerák (46. Turčák), Gallovič, Liener (46. Pačinda), Gáll (61. Gladiš), Jakúbek, Pavúk, Voleský, Sovič (86. Smieško), Krivák.
🟨ŽK: Begáň, Vaculík, Zuziak – Jakúbek, Krivák.
raz vystrčil rožky v 20. min,
L. Slávik zbadal vysoké postavenie brankára Kiru, no lob takmer od poliacej čiary pristál iba
na hornej sieti. V 28. min už tribúny jasali: Zuziak na ľavej strane vyzvŕtal Majdana a do jeho
centra sa oprel volejom Čiernik
– 1:0. V 33. min mohol vyrovnať
Voleský, Slávik však bombu
z 10 metrov vyrazil. Desať minút
pred prestávkou po rohu domácich Kira strelu Čiernika ešte vyrazil, ale na dorážku Matejčíka
už nestačil – 2:0. V závere prvého dejstva musel po strete s protihráčom odstúpiť z hry hosťujúci Mizerák.
Po zmene strán posilnili hostia ofenzívu Pačindom a Turčákom a začala sa ich naháňačka
za utekajúcim zajacom. Boli
aktívni, pritlačili domácich, no
v 68. min po protiútoku z hranice šestnástky Demjan zvýšil –
3:0. V 69. min síce Pačinda stav
skorigoval, ale na viac sa už favorit proti dobre brániacemu
a oduševnene hrajúcemu nováčikovi nezmohol.
„Hráči do bodky všetko splnili
a som rád, že potešili fanúšikov,
mesto Považská Bystrica a aj
moju mamu, ktorá oslavuje šesťdesiatku. Hovorili sme, že proti
Košiciam musíme byť efektívni,
čo chalani naplnili. Dôležité bolo, že po celý zápas boli tímoví,
počkali si na svoje šance a využili ich,“ povedal pre futbalnet.tv spokojný tréner Považskej