0

FK Marcelová000
MŠK Považská Bystrica011

23. októbra 2021 TIPOS 3. liga Západ 2021/22 90'

Hostia museli tesne pred zápasom meniť zostavu, keď Gamboša nahradil Gajdošík. Už po niekoľkých sekundách Považskobystričania zahrávali roh, ale po Slávikovom centri hlavičkoval Kucharčík tesne vedľa. Zápas bol vyrovnaný, hralo sa väčšinou medzi šestnástkami. V 11. min unikol po krídle Kneževič, krížnou prihrávkou našiel Zsideka, no jeho strelu z uhla kryl Kuciak. Na druhej strane pálil Slávik v 13. min vedľa. Po ďalšom rohu MŠK hlavičkoval v 20. min Kucharčík, ale A. Kosťukevič v páde zachránil pred Mravcom. O deväť minút skúšal šťastie z uhla Zsidek, no Kuciak veľa práce s jeho strelou nemal. V 37. min sa na krídle uvoľnil Zuziak, lenže loptu po jeho gólovom centri odvrátil pred nabiehajúcim Slávikom domáci obranca na roh. Oba tímy pozorne bránili, v hre bolo viacero nepresností, a tak brankári veľa práce nemali. Druhý polčas začali hostia aktívnejšie a už v 47. min s apo zaváhaní obrany dostal Gajdošík sám pred brankára, no ten jeho úmysel vystihol. V 52. ten istý hráč prešiel do šestnástky a po jeho spätnej prihrávke Slávik tvrdou strelou zo 17 metrov nekompromisne skóroval – 0:1. Považská Bystrica mohla onedlho zvýšiť, ale Vala po krídelnom prieniku zakončil v 59. min vedľa a o minútu Slávik namiesto technického zakončenia zvolil silu a lopta minula domácu bránu. Domáci sa do šancí nedostávali, hostia sa viac snažili, ale v rozhodujúcich momentoch chýbal kúsok šťastia. Po peknom Petrušovom centri v 81. min netrafil bránu hlavičkou Kucharčík. V závere pohrozil domáci Mészáros, no rozvlnil iba bočnú sieť a posledný pokus o ohrozenie brány MŠK zmaril ofsajd. Zápas s minimom gólových šancí rozhodla jediná vydarená strela lídra súťaže.
🟥Gól: 53. Slávik.
🟨Marcelová: A. Kosťukevič – Szikonya (75. Beke), Németh, Taibl, Kren, Begáň, Szénási, Mészáros, Kiis, Kneževič (51. Parma), Zsidek.
🟥Pov. Bystrica: Kuciak – Vala, Kucharčík, Mravec, Petruš, Častulín, Zuziak (82. Hundák), Boris, Demjan, Slávik (68. S. Čiernik), Gajdošík (64. Dávidík).
🟨ŽK: Zuziak, Petruš.