29. augusta 2021 TIPOS 3. liga Západ 2021/22 90'

Rekapitulácia

Považskobystričania otočili nepriaznivý vývoj ú nováčika a z Levíc si odviezli tri body
🟥SLOVAN LEVICE – MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA 1:3 (1:2)
Zápas posledného s prvým začal za nepríjemného hustého dažďa. V 5. min prudký pokus Kucharčíka z 30 metrov letel tesne vedľa. O minútu po rýchlej akcii na druhej strane Vala stihol ešte zablokovať strelu domácich, ale na Solčianskeho strelu spoza šestnástky bol Kuciak prikrátky – 1:0. Hosťom chvíľu trvalo, kým sa dostali do prevádzkovej teploty a v 15. min Zuziak ešte neprestrelil obranný val a Demjanov pokus zrazila obrana roh. Zahral ho Zuziak a Demjan hlavičkou poslal loptu od žrde do siete – 1:1. O päť minút Kuciakov výkop zachytil Jasenek, ale jeho pokus takmer z polovice ihriska ľahko tečovaný gólmanom iba tesne minul bránu hostí. V 25. min po nepriamom kope Zuziak priťukol loptu Kucharčíkovi, ktorý takmer z 25 metrov nechytateľnou bombou l žrdi dal svoj prvý súťažný gól v drese MŠK – 1:2. O minútu na druhej strane Kosákovu strelu kryl Kuciak . Leckéšiho preveril v 37. min prudkou prízemnou strelou Zuziak a domáci brankár loptu iba s námahou vyrazil. Vstup do druhého polčasu vyšiel Pov. Bystrici na výbornú, keď sa v šestnástke dostal k lopte Gamboš a nekompromisne ju poslal do siete – 1:3. Levičania sa nevzdávali a V 55. min Kuciak vyrazil strelu Pajdučáka, ktorého následnú hlavičku odvrátil do bezpečia Mravec. V 60. min sa nepresadil Kosák a o minútu zakročil Kuciak po strele Jaseneka. Z protiútoku prešiel až k bránkovej čiare Vala, no jeho prudký center zachytil brankár. Kuciak sa vyznamenal po krásnom priamom kope Pajdučáka, keď loptu vytlačil spod brvna. V 72. min sa lopta po Pesekyho hlavičke obtrela o žrď. Pov. Bystrica mohla zvýšiť náskok v 80. min. ale po Zuziakovom úniku a centri bol Leckéši pri lopte skôr ako Demjan. O tri minúty sa pekne uvoľnil Hundák, no nemieril presne. Hostia v závere kontrolovali hru a pripísali si dôležité tri body.
🟥Gól: 6. Solčiansky – 17. Demjan, 25. Kucharčík, 47. Gamboš.
🟨Levice: Leckéši – Kosák (67. Peseky), Solčiansky, Gabaš, Mikeš (63. N. Kupča), Janúrik, Mandrák (80. S. Kupča), Jasenek, Herc (86. Jakubík), Pajdučák, Pánik.
🟨Pov. Bystrica: Kuciak – Vala, Kucharčík, Mravec, Petruš, Gamboš, Boris (80. Častulín), Zuziak (89. Ľ. Mitáš), S. Čiernik (83. Párkaň), Demjan, Dávidík (71. Hundák).
🟨ŽK: Pajdučák, N. Kupča – Mravec, Hundák.