13. apríla 2024 2. liga 2023/24 90'

Považskobystričania oplatili Liptákom domácu jesennú prehru.
🟨MONACObet liga 24. kolo
🟥PARTIZÁN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA 1:2 (0:1)
Na umelej tráve v Žiline bola úvodná štvrťhodina vyrovnaná, hralo sa medzi šestnástkami bez streleckých pokusov. Až v 15. min domáci Juraj Teplan ohrozil nepresnou hlavičkou bránu, no jeho brat Marek zasahovať nemusel. Ďalekonosný pokus Slávika z polovice ihriska Húska pohodlne kryl. O minútu Boris vysunul Praženku, ktorý pri úniku odolal pokusom o faul, prešiel až do šestnástky, kde jeho prihrávku prepustil Slávik pomedzi nohy a Tancík trafil horný roh – 0:1. V 28. min prešiel obranou hostí Appiah, no loptu poslal tesne nad. O dve minúty Voškov faul na Slávika pred šestnástkou ostal nepovšimnutý, na druhej strane v 34. min mieril Mráz spoza šestnástky nad. Po rohu Slávika v 36. min Húska reflexívne vytlačil spod brvna na roh Slobodovu strelu a potom chytil aj Pagáčovu hlavičku. Po prestávke domáci Považanov zatlačili, lenže ich nebezpečné centre spoľahlivo vyriešil brankár M. Teplan. V 59. min po zákroku Václava na Laktionova nariadil rozhodca jedenástku, no Voškova strela sa medzi žrde nezmestila. V 64. min Praženka preniesol dlhým pasom loptu na opačnú stranu, potom si nabehol na Tancíkov center, ale v páde zakončil iba do bočnej siete. O štyri minúty sa Liptáci tešili, keď po rozohranom rohu a centri Appiah s prehľadom umiestnil loptu k žrdi – 1:1. Hostí gól neznervóznil, po rozohraní Tancík ušiel Voškovi a jeho center napálil bez prípravy do siete Praženka – 1:2. V 72. min sa dostal do šance Voško, lenže Pagáč obetavo zblokoval jeho pokus. Zvýšiť mohol v 79. min striedajúci Kováč, ktorého prudkú strelu Húska vyrazil iba do žrde. V závere Pov. Bystrica tesné vedenie udržala a po troch zápasoch bez výhry sa tešila z troch bodov.
🟥Góly: 68. Appiah – 20. Tancík, 69. Praženka.
🟨L. Mikuláš: Húska – Štrba (46. Trabalík), Voško, Capko, Diviš, Staš (79. Gerát), Mráz (66. Macejko), J. Teplan, Appiah, Laktionov (79. Kuchárik), Laura.
🟥Pov. Bystrica: M. Teplan – Mihálek, Matejčík, Pagáč, Václav, Slaninka (63. Kováč), Tancík (76. Zemko), Praženka(90. Vaculík), Sloboda, Slávik (90. Kucharčík), Boris.
🟨ŽK: Trabalík, J. Teplan – Mihálek, Slaninka, Sloboda, Václav, Tancík, Kucharčík.
🟧Rozhodoval: Bláha.