5. novembra 2022 2. liga 2022/23 90'

Považkobystričania neodolali tlaku nového lídra v poslednej tridsaťminútovke.
🟨2. liga 16. kolo
🟥FC KOŠICE – MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA 3:0 (0:0)
Hostia prišli bez dlhšie zranených Ľ. Mitáša a Valu, chýbali vykartovaný Nagy a chorý Matejčík. Domáci mali o motiváciu viac, pretože po prehre Prešova im hocijaké víťazstvo stačilo na prvú priečku v tabuľke. Pred stretnutím si prevzal darček a dres s číslom 70 pri príležitosti životného jubilea bývalý brankár, olympijský víťaz a účastník MS v Španielsku Stanislav Seman. Pov. Bystrica začala aktívne a v úvode mala niekoľko rohových kopov. Po jednom z nich v 5. min hlavičkoval Zuziakov center Kucharčík iba do žrde a obrana s brankárom iba sledovala, ako lopta putuje popred bránkovú čiaru pozdĺž celej brány do bezpečia. Kira si v 11. min poradil aj s priamym kopom L. Slávika. O dve minúty po spolupráci Jakúbeka s Lienerom obrana hostí v poslednej chvíli zablokovala strelu Golikova. V 23. min po rohu pálil Jonec spoza šestnástky nad a po zaváhaní obrany ušiel Golikov, no Sagna zblízka tesne minul bránu. M. Slávik, ktorý spoľahlivo kryl nebezpečné centre si poradil v 30. min s Jonecovou strelou. V 37. min sa dopredu vydal Turčák a takmer z tridsiatich metrov nastrelil delovkou brvno. V úvode druhého polčasu musel pre zdravotné problémy odstúpiť S. Čiernik. Zuziak v 51. min hlavičkoval nepresne a v 53. min Kira bol pri lopte po Zuziakovom vysuntí skôr než dobiehajúci Hapal. Z protiútoku Jakúbek rozvlnil iba bočnú sieť. Sporným momentom bola akcia hostí v 56. min, kedy Zuziak vysunul L. Slávika, ktorý bol na úrovni posledného obrancu, ale možnosť ísť samému na bránu zabránila zdvihnutá zástavka asistenta rozhodcu. V 57. min po Majdanovom centri vytlačil loptu pred útočníkmi hostí brankár a spoluhráči ju odkopli na roh. Sagna nebezpečne hlavičkoval v 59. min nad a o päť minút ho napodobnil Liener. V 67. min si po rohu nabehol na zadnú žrď odchovanec Pov. Bystrice Jakúbek a presnou hlavičkou otvoril skóre – 1:0. Hostí gól zaskočil, Sagna v 70. min netrafil bránu, ale po ďalšom rohu sa už v 77. min presadil hlavičkou – 2:0. Povzbudení Košičania hrozili naďalej a v 84. min Zuziak v poslednej chvíli zrazil nebezpečný Turčákov center na roh. Osamotený Jakúbek z päťky v 88. min netrafil bránu, ale v 90. min po rýchlej akcii a Gállovom centri striedajúci Pačinda uzavrel skóre na 3:0. Prehra je pre hostí krutá, domáci sa presadili väčším dôrazom a agresivitou v záverečnej polhodine.
🟥Góly: 67. Jakúbek, 77. Sagna, 90. Pačinda.
🟨FC Košice: Kira – Majdan (83. Pačinda), Jakubko, Gallovič, Turčák, Jakúbek, Golikov, Krivák, Jonec, Liener (74. Gáll), Sagna.
🟥Pov. Bystrica: M. Slávik – S. Čiernik (50. Gajdoš), Gabriš, Kucharčík, Petruš (59. Vaculík), Boris, Hapal, Gamboš (80. Begáň), L. Slávik (80. Hundák), Demjan, Zuziak.
🟨ŽK: Gallovič – Hapal,
🟧Rozhodoval: Gemzický.
Na snímke Dušan Kucharčík (vľavo na zemi v zelenom) sleduje ako lopta po jeho hlavičke do žrde smeruje mimo bránu Košíc.