0

KFC Kalná nad Hronom011
MŠK Považská Bystrica101

11. septembra 2021 TIPOS 3. liga Západ 2021/22 90'

Od začiatku sa hralo väčšinou medzi šestnástkami, väčšiu aktivitu však ukazovali hostia, no centrované lopty domácej obrane ťažkosti nerobili. V 11. min Guťan vybehnutím zasiahol pred Dávidíkom a o dve minúty mali obrovskú šancu domáci, keď po krídle zbehol Bohuš, no trafil len bočnú sieť. Po Petrušovom centri v 19. min hlavičkoval Demjan nedôrazne, no o minútu si obaja akciu zopakovali. Demjan dopravil loptu do siete, lenže asistent rozhodcu zdvihol zástavku a z gólovej radosti nebolo nič. Ďalšia hrozba Kalnej prišla v 25. min, kedy unikol po krídle Kovčar, lenže bránu prestrelil. 27. min Boris obetavo vybojoval loptu, posunul ju Dávidíkovi, ale jeho center poslal Demjan vedľa. Po Demjanovom centri od rohovej zástavky kryl Guťan v páde Gambošov volej. Po priamom kope sa v 37. min ocitol v obrovskej šanci S. Čiernik, lenže z uhla poslal loptu iba popred domácu bránu. Vzápätí na druhej strane kopal priamy kop Timoránsky, na priamy kop ktorého nik na päťke z útočníkov nedosiahol. Pov. Bystrica sa dočkala v 42. min, keď založil akciu Vala a po zaváhaní obrany sa lopta od Dávidika dostala k nemu a pravý obranca MŠK nekompromisne rozvlnil sieť – 0:1. Po prestávke striedajúci Slávik už v 46. min zamestnal Guťana, ale to bolo na dlhší čas zo strany hostí všetko. Kalná sa snažila o vyrovnanie a šanca prišla po strete Valu s domácim hráčom v šestnástke, kde ochotný pád ocenil rozhodca jedenástkou. K lopte sa postavil Mpofu, ktorého strelu Kuciak vyrazil, ale domáci legionár loptu šťastne dopravil do siete – 1:1. V 66. min Kucharčík hlavičkoval prudko nad, na druhej strane v 69. min Pecho pálil veľmi nepresne. Hostia sa nevedeli presadiť proti pevnej obrane Kalnej, až v 80 min si Timoránsky takmer dal vlastný gól, no Guťan vytlačil loptu po jeho hlavičke na roh. V 83. min mohol skórovať Mpofu, ktorému v poslednej chvíli zblokoval strelu Mravec. O dve minúty po zrazenej Slávikovej strele na roh Kucharčíkovej hlavičke chýbal kúsok, aby skončila pod brvnom. Gól mal na kopačke čerstvý otec Gajdošík, vracajúci sa po zranení, ale v 87. min po úniku neprekonal Guťana. V 90. min ušiel po krídle Kingsley, no Mravec skvele zasiahol. Posledný trestný kop hostí úspech nepriniesol, lebo asistent rozhodcu odmával ofsajd. Pov. Bystrica po sérii šiestich výhier stratila prvé body.
🟥Góly: 59. Mpofu – 42. Vala.
🟨Kalná: Guťan – Szép, Bohuš (84. Thaly), Radovanovič (90. Tóth), Pecho, Flídr, Szokol (46. Budinský), Timoránsky, Mpofu, Pagačovič (46. Kingsley), Kovčar.
🟥Pov. Bystrica: Kuciak – Vala, Kucharčík, Mravec, Petruš, Gamboš, Boris, Častulín (82. Hundák), S. Čiernik (46. Slávik), Demjan, Dávidík (74. Gajdošík).
🟨ŽK: Pecho – Mravec, Vala.