9. septembra 2023 2. liga 2023/24 90'

Považskobystričania zachránili v Humennom bod v nadstavenom čase
🟨2. liga 7. kolo
🟥FK HUMENNÉ – MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA 1:1 (0:0)
V 3. min skúšal šťastie Kapus, ale jeho pokus o zadovku smeroval nad. O minútu Zlacký iba za cenu žltej karty zabránil v šanci Vaculíkovi. Dzurík minul Kováčovu prihrávku do šestnástky, za ním stojaci Gerebenits však trafil iba do brankára, ktorý zblokoval aj jeho dorážku a loptu smerujúcu do prázdnej brány vykopol z čiary Kranthove. Po akcii Slobodu s Borisom nedočiahol Slávik centrovanú loptu. Domáci potom pridali, viac sa tlačili dopredu, kopali viacero rohov, no bez šance. V 28. min ušiel aktívny Streňo, ale jeho center poslal Reiter z desiatich metrov tesne nad. O tri minúty po Streňovom rohu usmernil Reiter loptu hlavičkou tesne vedľa. Nebezpečný center Zlackého v 34. min Reiter nedočiahol na päťke. V 37. min po priamom kope Slávika smerovala Kucharčíkova hlavička popred bránu, kde ju nik nezasiahol. Po faule na Vaculíka v 41. min Knurovský s námahou vyrazil strelu Slávika z priameho kopu k žrdi na roh. V 53. min po chybe obrany založil akciu Vaculík a po Zemkovom centri nabiehajúci Slávik pálil zo šestnástky vysoko nad. Prudkú strelu striedajúceho Songa zablokoval v 58. min Gerebenits. V 64. min vbehol do šestnástky pomedzi stopérov Streňo, ale jeho stopercentnú tutovku fantasticky vyrazil Hodál na roh. V 76. min po Mihálkovom úniku Saulovu strelu zrazil Kranthove na roh. O dve minúty hostia nechali odcentrovať Komjatýho, Ahl vbehol do šestnástky a prudkou strelou k žrdi otvoril skóre – 1:0. Po Václavovom centri hlavičkoval v 84. min Slávik nad. Považskobystričania sa nevzdávali, no po skrumáži pred bránou v 90. min Pagáč v snahe zakončiť fauloval. V nadstavenom čase Mihálekov center vrátil hlavičkou do šestnástky Čongrády a po Kucharčíkovom vyhratom súboji Sloboda z voleja trafil horný roh – 1:1.
🟥Góly: 78. Ahl – 90. Sloboda.
🟨Humenné: Knurovský – Zlacký, Kranthove, Dzurík, Maťaš (57. Song), Avetisjan, Ahl, Komjatý, Reiter (82. Vasiľ), Kapur (88. Horváth), Streňo.
🟥Pov. Bystrica: Radovan Hodál – Mihálek, Kucharčík, Pagáč, Václav, Sloboda, Boris (46. Zemko), Kováč (77. Čongrády), Vaculík (83. Matejčík), Gerebenits (62. Saulo), Slávik.
🟨ŽK: Zlacký, Avetisjan, Maťaš – Vaculík, Sloboda, Mihálek.
🟧Rozhodoval: Chromý.
🟨Divákov: 1100.