MŠK Považská Bystrica112

10. februára 2024 PRÍPRAVNÝ ZÁPAS 2023/24 90'

Pov. Bystrica zdolala treťoligistu, no výkonom nenadchla.
🟥SK HRANICE – MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA 0:2 (0:1)
Na siedmy prípravný zápas nastúpili proti domácemu treťoligistovi Považskobystričania v oklieštenej zostave bez zranených Slobodu, Gerebenitsa a Praženku aj bez dorastencov, ktorí boli na príprave v Nemecku. Prvú šancu mal už v 2. min Kucharčík, ale hlavičkou trafil iba brvno domácej brány. Hostia boli v útoku aktívnejší a v 13. min kryl nebezpečnú hlavičku Pagáča brankár. O minútu mali obrovskú šancu domáci, ale Vavříkovu gólovú strelu vytlačil Hodál na roh. V 17. min si na prihrávku za obranu nabehol Tancík a umiestnenou strelou k žrdi dostal MŠK do vedenia – 0:1. Pov. Bystrica vedenie kontrolovala, no v 26. min po prihrávke z krídla domáci hráč netrafil loptu na päťke. Hodál v 36. min zneškodnil domácu šancu a o dve minúty po Pečarkovom centri Vaculíkovu hlavičku zblokovala domáca obrana. V 41. min Vaculíkov center nezakončil úspešne Václav, ktorého gólová hlavička po Mihálekovom centri skončila v 45. min rohom. Po prestávke začali aktívnejšie hostia, no v 51. min Tancíkovu strelu z uhla do prázdnej brány včas vystihol gólman. O minútu sa dostali do šance domáci, ale nigérijský hráč poslal loptu vedľa brány. Pov. Bystrica sa snažila o rýchle protiútoky a v 61. min aktívny Mihálek trafil žrď. V 62. min hostia zakombinovali, Kucharčíkovu prihrávku si prebral  Slávik a umiestnenou strelou k žrdi zvýšil na 0:2. V 68. min sa do šance dostal po Slávikovej prihrávke Zemko, no zo 17 metrov minul domácu bránu. O minútu na druhej strane vytiahol famózny zákrok Hodál, keď vytlačil nebezpečnú strelu na roh. V 73. min sa do šance dostal domáci libérijský útočník, ale zakončil zo šestnástky nad. V 79. min mohli hostia zvýšiť, no Kucharčíkovu hlavičku z dobrej pozície domáci gólman kryl. O minútu mohol zvýšiť Tancík, ale brankár jeho strelu zneškodnil. V 84. min po centri Kováča mal šancu Slávik, ale netrafil domácu bránu.
🔴Góly: 17: Tancík, 62. Slávik.
🔴Pov. Bystrica: Hodál – Pečarka (65. Matejčík), Pagáč, Kucharčík, Václav (46. J. Ragula), Mihálek, Kováč, Boris (33. Vaculík), Zemko, Slávik, Tancík.