8. júla 2023 PRÍPRAVNÝ ZÁPAS 2023/24 90'

5.PZ sobota o 11.00 hod., Frýdek Místek hrá tretiu najvyššiu českú súťaž.

Považskobystričania zvíťazili nad českým treťoligistom
🟥FK FRÝDEK-MÍSTEK – MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA 1:2 (0:1)
Piaty prípravný zápas odohrali považskobystrickí futbalisti v Sedlišti, kde sa stretli s účastníkom tretej najvyššej českej súťaže MSFL – FK Frýdek Místek. Hostia pokračovali v skúšaní prípadných adeptov, tentoraz dostal šancu Pagáč. Pre zranenie chýbal Matejčík, na lavičke boli pripravení Teplan s Kucharčíkom. Po svižnom úvode sa viac tlačili dopredu Považskobystričania a v 6. min domáca posila Lasák z Opavy musel kryť priamy kop Zuziaka. O štyri minúty po faule na Nigérijčana Djibrila pálil Zuziak prudko, ale lopta letela ponad bránu. Po priamom kope sa dostali v 13. min do šance aj domáci, lenže strela minula bránu. O dve minúty priamy kop Borisa nebol presný a v 17. min si za obranu nabehol Djibril, lenže trafil z ofsajdovej pozície iba žrď. Hráči Frýdku pohrozili v 22. min. ale Hodál najprv vytlačil prudkú strelu na žrď a roh a v 26. min hosťujúci gólman po centrovanej lopte s prehľadom kryl hlavičku útočníka domácich. Úspešná nebola v 32. min ani Djibrilova hlavička, ktorá skončila vedľa. Po rýchlom protiútok v 36. min Hodál najprv úspešne zakročil, ale po strate lopty domáci zakončili nad. Djibrilovu hlavičku posúdil rozhodca v 37. min ako faul, ale v 39. min sa už skóre menilo. Po Vaculíkovom centri a faule na Kováča Zuziak s prehľadom poslal z jedenástky brankára na opačnú stranu – 0:1. Vzápätí pohrozili aj domáci, ale Hodál v spolupráci s Pagáčom zrazili loptu na roh. Minútu pred prestávku pekne prešiel obranou Mihálek, no jeho tvrdú strelu gólman vytlačil na roh. Druhý polčas začali hráči MŠK výrazne aktívnejšie a už po niekoľkých sekundách po akcii Čiernika a Djibrila Slávik vo výhodnej pozícii netrafil ideálne loptu. Djibril v 48. min hlavičkoval tesne vedľa a ďalekonosný pokus Slávika z polovice gólman kryl. O dve minúty sa k odrazenej lopte dostal Slávik a prudkou tečovanou strelou pomýlil gólmana – 0:2. O dve minúty si za obranu nabehol Boris, lobom prekonal gólmana, no gólu zabránila zdvihnutá zástavka asistenta rozhodcu, lenže hráč hostí pritom vybiehali spoza obrancov. V 63. min sa po zaváhaní obrany dostali domáci do veľkej šance, lenže Hodál nohou reflexívne zachránil. O minútu po centrovanej lopte sa hostia nedokázali ubrániť a Martiník zblízka zavesil nekompromisne pod brvno – 1:2. Snaha domácich bola značná, snažili sa vyrovnať, no Považskobystričania všetky pokusy odvracali. Hosťom nevychádzali štandardky, Gerebenits skúšal prekonať brankára z uhla a úspešný nebol ani Čiernik. Po Dopaterovom vysunutí v 87. min chýbal Gerebenitsovi krok, aby bol pri lopte skôr ako vybiehajúci gólman. V 89. min po centri Slávika na zadnú žrď domáci brankár vyrazil krížnu strelu Čiernika.
🟥Góly: 64. Martiník – 39. Zuziak (11 m), 54. L. Slávik.
🟥Pov. Bystrica: Hodál – Mihálek (46. Pečarka), Pagáč, Tatar, Vaculík, Zemko (46. Čiernik), Boris (61. Sloboda), Kováč (61. Čongrády), Zuziak (46. Slávik), Djibril (61. Gerebenits), Dopater.