0

FK Dubnica nad Váhom000
MŠK Považská Bystrica516

25. marca 2023 2. liga 2022/23 90'

Tréner hostí Peter Jakuš zaradil do útoku Borisa a ako sa ukázalo, urobil dobrý ťah. Záložník Pov. Bystrice vsietil gól krížnou strelou už v 1. min.

Po tomto zásahu hostia aj naďalej útočili, domáci kontrovali len zriedkavo. V 17. min. hlavička Gerebenitsa z desiatich metrov išla vedľa žrde. V 20. min. vsietil gól netypicky hlavou Boris na 0:2 a v 22. min. si zrazil loptu do vlastnej siete kapitán domácich Bilovský.

V 35. min. nádherná delovka Ďungela zo šestnástky len tesne minula bránu Dubnice. O minútu nato strelil štvrtý gól MŠK Gerebenits a v 42. min. dovŕšil svoj hetrik Boris, ktorý po kontre preloboval brankára Vavrúša.

V 50. min. sa znovu „utrhol“ Boris a zvýšil stav stretnutia na 0:6. O šesť minút šikovnú strelu Slávika zneškodnil Vavrúš. Od 60. do 67. min. sa hostia usalašili na polovici domácich a Dubnica dvakrát ohrozila bránu MŠK z rýchlych výpadov. V 68. min. zaútočili Považskobystričania, no obrana domácich včas zakročila. V 79. domáci Isaac prehlavičkoval v šanci brvno. Potom znovu udávala tón hry Považská Bystrica, keď kontrolovala hru.
Góly: 1., 20., 42. a 50. Boris, 22. Bilovský (vl.), 36. Gerebentis. R Ruc, 255 divákov
POV. BYSTRICA: Hodál – Ďungel, Matejčík, Kucharčík, Vaculík – Slávik (79. Begáň), Zemko (62. Čiernik), Nagy (79. Mihál), Zuziak (69. Mitáš) – Boris (69. Hapal), Gerebenits
DUBNICA: Vavrúš – Kramár (70. Urban), Bilovský, Matúš, Levai – Martinek, Adamec, Šumilov (59. Rosenberger), Cyprian (59. Nomilner) – Švec, Isaac