Rekapitulácia

Pov. Bystrica nezveľadila dvojgólový náskok, o ktorý v závere zbytočne prišla
🟨2. LIGA 27. KOLO
🟥MFK DOLNÝ KUBÍN – MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA 2:2 (0:2)
Hostia prišli bez vykartovaného Zemka a Čiernika, ktorý sa zotavuje po operácii. Už v 2. min mohli vyhrávať, ale po Zuziakovom rohu Vajs s námahou kryl Nagyovu hlavičku. O štyri minúty po Jackuliakovom úniku blokovala obrana Köröša a Kolorédyho tečovaná strela skončila iba v bočnej sieti. Po následnom rohu prudko hlavičkoval Sopúch nad. Borisov center v 11. min usmerňoval na bránu Gerebenits, ale gólman loptu vyrazil. Begáň vysunul v 18. min Gerebenitsa a po jeho spätnej prihrávke sa nepresadil Zuziak a vzápätí Slávikova strela skončila tesne vedľa. Domáce pokusy o útoky likvidovala obrana MŠK a v 28. min po Vaculíkovom centri Zuziak hlavičkou pod brvno otvoril skóre – 0:1. O štyri minúty ušiel po krídle Slávik a jeho prihrávku usmernil povedľa gólmana k žrdi Gerebenits – 0:2. O minútu Teplan v páde zachraňoval pred Jackuliakom, na druhej strane v 33. min pálil Slávik iba do bočnej siete. Vajs v poslednej chvíli v 34. min vyboxoval loptu po rohu spred Kucharčíkovej hlavy a v 36. min Teplan zasiahol včas pred Kolorédym. V 40. min mohli hostia vyhrávať 0:3, keď obrane ušiel Gerebenits, no dostal sa do uhla a loptu poslal tesne vedľa. V 45. min pokus o zakončenie nožničkami zablokovala obrana hostí. V 46. min si na Borisovu prihrávku nabehol Slávik, pri pokuse o strelu sa mu snažil zabrániť Bača, pričom obaja skončili v bolestiach na zemi. Rozhodca sa namiesto nariadenia penalty priklonil k domácim a strelecký pokus označil ako faul. Domáci o dve minúty pohrozili Bielákovou hlavičkou nad. V 54. min sa ocitol na jedenástke úplne voľný Kolorédy, no Teplan bol dobre postavený a gólovú strelu kryl. V 60. min brankár hostí zmaril prienik Červeňa a v 63. min mal šťastie, keď lopta z rohu po centri farského preletela popred bránu do autu. Dolný Kubín prestriedal, čo sa ukázalo ako šťastný ťah. Hostia zbytočne prenechali súperovi stred ihriska a iba sa bránili a udržiavali náskok, čo sa im nevyplatilo. V 78. min Teplan chytil strelu Baču, no v 83. min nestačil na prudkú strelu Budinského, ktorého obrana nechala, aby si nabehol na center z rohu a prudko zakončil – 1:2. O dve minúty našiel center nekrytého Amobiho, ktorý mal dosť času, aby hlavou umiestnil loptu mimo brankárov dosah – 2:2. V závere domáci hnaní divákmi cítili šancu na tri body a v 87. min Teplana neprekonal Kolorédy. V 90. min Begáň zablokoval strelu Farského, ktorý o minútu poslal do šance Kolorédyho, no Teplan reflexívne loptu vyrazil. V nadstavenom čase vypálil zo šestnástky Budinský, ale lopta iba zatriasla brvnom. Hostia v druhom polčase smerom dopredu neukázali takmer nič a v závere prišli o výhru.
🟥Góly: 83. Budinský, 85. Amobi – 27. Zuziak, 31. Gerebenits.
🟨D. Kubín: Vajs – Červeň, Sopúch, Luka, Bača, Bielák, Lupták (71. Machaj), Kolorédy, Hanes (46. Farský), Köröš (75. Budinský), Jackuliak (71. Amobi).
🟥Pov. Bystrica: Teplan – Begáň, Matejčík, Mihál, Kucharčík, Vaculík, Boris (78. Hapal), Nagy, Gerebenits (64. Demjan), L. Slávik (78. Ďungel), Zuziak (90. Guba).
🟨ŽK: Luka, Bača – Nagy, Mihál,
🟧Rozhodoval: Čiernik.