24. marca 2024 2. liga 2023/24 90'

Považskobystričania prišli o výhru v posledných sekundách.
🟨MONACObet liga 21. kolo
🟥MFK DOLNÝ KUBÍN – MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA 1:1 (0:0)
Domáci sa chceli proti tretiemu tímu vytiahnuť a získať dôležité body k záchrane. Hostia bez vykartovaného Miháleka začali aktívne a už v 3. min prudko zakončoval Slávik z 25 metrov nad. V 7. min Lupták vysunul Slebodníka, no Teplan v páde zachránil. O dve minúty stratil Václav na súperovej polovici loptu a po Köröšovom úniku Hanes zo šestnástky zakončil nepresne. Po chybe domácej obrany sa v 13. min lopta odrazila k Slobodovi, ktorému v poslednej chvíli odskočila a Dolnokubínčania si vydýchli. V 15. min Slebodníkova prudká krížna strela preletela popred bránu hostí a o dve minúty po Svetlíkovom voleji Václav zrazil loptu na roh. Po priamom kope Slávika a Kucharčíkovej hlavičke v 20. min zasahoval v páde pred Pagáčom Hrubý. O minútu našiel Václav Borisa, ale jeho strelu k žrdi z otočky gólman reflexívne vyrazil. V 27. min si na dlhý pas nabehol Hanes, ale vybiehajúci Teplan bol pri lopte skôr. Hostia boli častejšie v útoku a v 35. min po skrumáži neuspeli Boris ani Slávik a v 37. min po hlavičke Václava po rohu Hrubý v páde zasiahol. Slobodova strela v 38. min z dvadsiatich metrov bola nepresná a v 45. min Lupták vystihol rozohrávku hostí, no jeho strelu zo šestnástky Teplan zvládol. Druhý polčas začali Považskobystričania útočne, v 46. min Slávik z priameho kopu mieril vedľa a v 50. min po Vaculíkovom centri nezakončil hlavou presne, no dezorientovaný obranca zrazil loptu na roh. Po jeho rozohraní Václavom vrátil Pagáč loptu pred bránu, no Zemkovu strelu Hrubý v páde kryl. Po ďalšom Vaculíkovom centri v 53. min Tancík zakončil iba do brankárových rúk a v 56. min po rohu a centri Slobodu hlavičkoval Zemko nad. V 64. min vybojoval loptu Pečarka, ale po jeho prihrávke Vaculíkovu strelu zo šestnástky kryl Hrubý. Čerstvý Praženka začal robiť domácej obrane problémy, po faule na neho kopal Václav priamy kop, ale Pagáč s Kucharčíkom nedokázali loptu usmerniť do siete. Z protiútoku vyzvŕtal Gošteliani Pagáča, ale stopercentnú šancu Hanesa zázračne vyrazil Teplan. V 73. min Kolorédy iba za cenu faulu zastavil Praženku za cenu žltej karty. Po priamom kope Václava sa dostal k lopte Tancík, ktorého neustrážil Lupták a strelou k žrdi dostal Pov. Bystricu do vedenia 0:1. Hráči MŠK držali súpera na dištanc od svojej brány a kráčali za troma bodmi. V posledných sekundách nadstaveného času si na dlhú prihrávku nabehol Gošteliani pred vybiehajúcim Teplanom stačil poslať loptu pred bránu, kde sa Václav pošmykol a nabiehajúci Svetlík napálil loptu do siete – 1:1.
🟥Góly: 90. Svetlík – 75. Tancík.
🟨D. Kubín: Hrubý – Svetlík, Lupták, Kamladze, Kolorédy, Sarr, Mensah (75. Machaj), Slebodník, Köröš (80. Gvaradze), Hanes (70. Bača), Gošteliani.
🟥Pov. Bystrica: Teplan – Vaculík, Kucharčík, Pagáč, Václav, Zemko (90. Matejčík), Pečarka, Sloboda, Slávik (62. Kováč), Tancík (85. Slaninka), Boris (62. Praženka).
🟨ŽK: Gošteliani, Kolorédy, Svetlík.
🟧Rozhodoval: Micheľ.