0

OK Častkovce101
MŠK Považská Bystrica202

14. augusta 2021 TIPOS 3. liga Západ 2021/22 90'

Hostia prišli potvrdiť výhru s Nitrou bez útočníkov Slávika a Gajdošíka. Úvod patril domácim, keď v 1. min Zelenayov zblokovaný pokus kryl Kuciak a v 4. min Sládek pálil zdiaľky vysoko nad. Mišákovu strelu v 10. min obrana zrazil na roh. Pov. Bystrica sa dopredu dostávala ťažko, až v 17. min Zuziakov priamy kop od múru skončil rohom. Po ňom sa k lopte dostal v skrumáži Demjan a nekompromisne ju napálil do siete – 0:1. O päť minút po Valovom zákroku v šestnástke nariadil rozhodca jedenástku a odštartoval kartovú show. Pokutový kop premenil s prehľadom Sládek – 1:1. Kuciak zmaril v 25. min únik Zelenaya a o minútu sa situácia zopakovala. Borisov priamy kop v 28. min z uhla vyriešil Kišac, ktorý mal o minútu šťastie, keď Kucharčíkova bomba takmer zo 40 metrov opečiatkovala žrď. Bombu Sládeka v 31. min zrazil na roh Mravec. V 40. min po rohu hlavičkoval Kucharčík do brvna, hráči MŠK reklamovali gól, no hralo sa ďalej a ani jedna z dorážok do siete neprenikla. Rozhorčení hostia dostali za protesty dve žlté karty. V 43. min najprv strelu S. Čiernika tečoval obranca na roh, po ktorom sa k odrazenej lopte dostal Zuziak a po jeho centri nechytateľne hlavičkoval do siete Mravec – 1:2. Po prestávke v 47. min smoliar Kucharčík hlavičkoval po rohu vedľa a z protiútoku Danko vysoko prestrelil. V 50. min Kišac neudržal po súboji s Kucharčíkom loptu a hráč hostí ako šiesty uvidel žltú kartu. V 58. min po Halásovom faule na Dávidíka Zuziakovu jedenástku Kišac vyrazil. Častkovce tento moment povzbudil, Kuciak v 60. min zmaril šancu Hrnkovi. V 66. min Dávidíkovom úniku Gambošovu vyrazil brankár na roh a poradil si v 69. min s ďalšou Gambošovou strelou a chytil aj peknú Borisovu strelu spoza šestnástky v 70. min. Zápas bol čoraz nervóznejší, o čo sa starali väčšinou domáci. V 77. min Kišac vychytal Dávidíka a v 82. min kryl aj strely Dávidíka a Zuziaka. Hostia bránili tesný náskok, o ktorý ich mohol v 90. min pripraviť Sládek, ale jeho tutovku parádne zlikvidoval Kuciak. Hostia vyhrali zaslúžene aj napriek zvláštnemu metru hlavného rozhodcu, ktorý sa vyžíval v udeľovaní žltých kariet.
🟥Góly: 23. Sládek (11 m) – 18. Demjan, 43. Mravec.
🟥Častkovce: Kišac – Mizerák, Mišura, Mišák, Jirka (74. Fako), Halás, Laurinec (46. Hrnko), Sládek, Danko (84. Madro), Klemens (61. Valo), Zelenay (66. Fabuš).
🟥Pov. Bystrica: Kuciak – Vala, Kucharčík, Mravec, Petruš, Gamboš, Boris, Zuziak (90. Čičut), S. Čiernik (82. Častulín), Demjan, Dávidík (85. Párkaň).
🟥ŽK: Halás, Sládek, Mizerák, Fako – Vala, Kuciak, Dávidík, Demjan, S. Čiernik, Kucharčík.