23. augusta 2023 SLOVNAFT CUP 2023/24 90'

Považskobystričania v Bitarovej nezaváhali, pocestujú do Prievidze
🟨Slovnaft cup pokračoval 23. 8. zápasmi 2. kola.
🟥DRUŽSTEVNÍK BITAROVÁ – MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA 0:4 (0:1)
Pohárový duel začali lepšie hostia a v 7. min nebol úspešný Zemko. O dve minúty zakončil Václav vedľa a v 11. min pohrozil domáci strelec Adamčík z priameho kopu, lenže bránu netrafil. V 13. min Václav z priameho kopu minul bránu, ale o dve minúty Zemko z 25 metrov trafil  presne a prekvapil Pavlíka – 0:1. Gerebenitsov lob v 29. min skončil nad, rovnako ako Čongrádyho strela v 32. min. Po Pečarkovom centri pálil Čiernik v 35. min vysoko nad a v 37. min Čongrády nedosiahol na Vaculíkov center. Po akcii Čiernika opečiatkoval v 39. min Kováč brvno a krížnej strele Čiernika v 32. min chýbali centimetre. Po Čongrádyho centri zakončil nedôrazne v 44. min Gerebenits. Druhý polčas začali útočnejšie hostia, lenže Kucharčík mieril vedľa. V 50. min Milo vyrazil Matejčíkovu strelu, ale v 59. min po Čiernikovom centri nadvihol Gerebenits loptu hlavičkou do horného rohu – 0:2. O tri minúty napriahol z 25 metrov Zemko a MŠK viedli už 0:3. V 64. min Čiernik po samostatnej akcii rozvlnil iba bočnú sieť a o dve minúty Milo vyrazil strely Slávika a aj Gerebenitsa. Milo si s námahou poradil v 68. min s pokusom Zemka z 25 metrov a rovnako kryl aj prízemnú strelu Čiernika v 72. min. O dve minúty sa po Krasňanovom centri presadil Slávik – 0:4. Ďalší pokus Slávika o minútu skončil rohom a gólom neskončila ani strela toho istého hráča v 79. min. V 86. min mieril Boris nad a Pečarkovu strelu o minútu zrazila na roh obrana. Pov. Bystrica postúpila do 3. kola, kde bude hrať v Prievidzi.
🟥Góly: 15. a 63. Zemko, 58. Gerebenits, 74. Slávik.
🟨Bitarová: Milo – Stalmček (60. Kollár), I. Šimček, Pavlík (77. Slašťan), Ostrák, Kosa, Marejka (77. Klimík), Adamčík, Galbavý (77. Gallik), T. Šimček, Noga (60. Jurovec).
🟥Pov. Bystrica: Hodál – Pečarka, Matejčík, Václav (61. Ragula), Vaculík (46. Kucharčík), Zemko, Kováč (46.Slávik), Čongrády, Krasňan, Gerebenits (70. Boris), Čiernik.
🟨ŽK: Kucharčík, Gerebenits.
🟧Rozhodoval: Cvengroš.