0

FK Beluša000
MŠK Považská Bystrica101

7. novembra 2021 TIPOS 3. liga Západ 2021/22 90'

Derby dvoch najlepších tímov v 14. kole bolo od začiatku bojom o každý centimeter. Súperi sa predstavili po dvojtýždňovej pauze kvôli karanténe. Od úvodu sa hralo v strede ihriska, namotivovaní domáci mali loptu viac pod kontrolu, no pozorná obrana MŠK ich do šancí nepúšťala. Po centri z krídla v 12. min Kuciak vyrazil nebezpečnú Derkovu hlavičku zblízka na roh. Po dlhom aute sa v 17. min uvoľnil od obrancu Slávik, no z otočky pálil nad. O minútu Holíček z priameho kopu z dvadsiatich metrov poslal loptu tesne vedľa. Ani ďalší priamy kop toho istého hráča v 24. min nebol presný a lopta skončila nad. Po dlhom aute Valu v 29. min minul domácu bránu Slávik. V 32. min sa pred šestnástkou odpútal od obrancov Cisár, lenže mieril tesne vedľa. Z protiútoku nasledoval priamy kop po nešetrnom faule Beňa na Slávika. Zuziak zakrútil loptu z priameho kopu do päťky, kde ju Demjan poslal hlavičkou do horného rohu – 0:1. V 37. min sa rútil do šance Gáborík, no Kuciak včasným vybehnutím odvrátil nebezpečenstvo. Pokus Cisára v 41. min skončil strelou vysoko nad bránu Pov. Bystrice. Druhý polčas začala lepšie Beluša a už v 46. min nechala obrana hostí na zadnej žrdi voľného Jánošíka, ktorý hlavičkoval vedľa, Kuciak v 49. min chytil hlavičku Holíčka, v protiútoku nedotiahli akciu do úspešného konca Slávik s Borisom. O dve minúty Vangel chytil do rúk loptu po malej domov v šestnástke. Po rozohraní nepriameho kopu Slávikovej strele chýbal kúsok, aby skončila v bráne. V 55. min potiahol loptu po krídle Zuziak, jeho center Boris pustil nabiehajúcemu Slávikovi, lenže ten zblízka nepridal druhý, upokojujúci gól. Zvýšiť mohol v 62. min Gamboš, ktorý sa rybičkou hodil do Borisovho centra, no lopta skončila vedľa. Domáci pritvrdili, no žlté karty dostávali za rovnaké priestupky len hostia. V 74. min Vangel včas zasiahol pred striedajúcim Gajdošíkom a z protiútoku rýchlonohý Gáborík vysoko prestrelil bránu hostí. Pov. Bystrica pozorne bránila, domáce strely úspešne blokovala a všetky centre pozbieral s prehľadom chytajúci Kuciak. Domáci gólman Vangel udržal šance Beluše aspoň na bod, keď v 83. min robinzonádou vyrazil delovku Borisa. V 90. min sa na potulky domácou obranou vybral Demjan, ktorý prešiel cez dvoch súperov aj brankára, ale svoj druhý gól nepridal. Hostia sa po záverečnom hvizde tešili nielen z cennej výhry, ale aj zo zvýšenia náskoku na prvom na osem bodov.
🟥Gól: 33. Demjan.
🟨Beluša: Vangel – Jánošík, Schiszler, Janček, Holíček, Cisár (86. Siska), Gáborík Gašpar (75. Ďuriš), Beňo, Derka (55. P. Mišutka), Hrenák.
🟥Pov. Bystrica: Kuciak – Vala, Kucharčík, Mravec, Petruš, Častulín, Gamboš (89. Hundák), Zuziak (83. Dávidík), Boris, Demjan, Slávik (63. Gajdošík).
🟨ŽK: Beňo – Vala, Zuziak, Gajdošík, Demjan.