0

TJ Jednota Bánová011
MŠK Považská Bystrica112

10. júla 2021 PRÍPRAVNÝ ZÁPAS 2021/22 90'

V prvom prípravnom zápase pred novou sezónou si v sobotu 10. júla zmerali sily tímy, ktoré skončili vo svojich skupinách 3. ligy zhodne na piatom mieste. Považskobystričania nastúpili bez Mateja Zavadzana, ktorý ukončil kariéru zo zdravotných dôvodov a skúšali trio hráčov – Daniela Hundáka, Aurela Dávidíka a Jakuba Párkaňa. S mužstvom prišli aj Zuziak so Slávikom, ktorí by čoskoro mali zasiahnúť do hry po zraneniach. Hostia udreli už z prvej akcie v 5. min, kedy po centri S. Čiernika Dávidík tvrdou strelou prekonal Kosu, ktorý loptu neudržal – 0:1. Hra bola vyrovnaná, až v 15. min pálil Boris tesne nad a o tri minúty Kuciak kryl strelu domáceho hráča. Z protiútoku Kosa s námahou vyrazil prudkú Čičutovu strelu na roh a v 22. min vyhral súboj rovnakých hráčov vyhral opäť domáci gólman. Vzápätí sa prebil pred bránu po čiare S. Čiernik, ale z ťažkého uhla gólmana neprekonal. Po skrumáži v 24. min neboli úspešní Hundák a S. Čiernik a o minútu na druhej strane mohli Bánovčania vyrovnať, no jeden z obrancov loptu smerujúcu k žrdi odkopol. Po Dávidíkových parádnych centroch najprv v 27. min vystrelil Mravec nad a o minútu osamotený Čičut z päťky prestrelil bránu. Potom domáci zvýšili aktivitu, strelecký pokus v 32. min mieril tesne vedľa a potom hostí dvakrát podržal Kuciak v 36. a v 42. min. Druhý polčas začala Pov. Bystrica strelou S. Čiernika do gólmana v 47. min. Striedajúci Gajdošík začal svoju cestu za vytúženým gólom nevyužitou šancou v 54. min, keď po úniku poslla loptu nad. Kosa sa vyznamenal v 56. min po Petrušovej strele z 30 metrov, ktorú vytlačil na roh. Dávidík po prieniku stredom obrany zakončil v 57. min nad a o tri minútu po Gajdošíkovej strele vyrazenej gólmanom nedočiahol loptu pred prázdnou bránou Boris. Po centri S. Čiernika v 65. min chýbali Gajdošíkovej hlavičke centimetre, o tri minúty minul bránu a v 73. min jeho krásnu strelu vytiahol zo šibenice domáci brankár. Druhý gólman MŠK F. Čiernik zasahoval až v 79. min po strele zo šestnástky. V 84. min Dávidík kolmou prihrávkou vysunul Gajdošíka, a ten poslal loptu povedľa vybiehajúceho brankára a konečne pretrhol streleckú smolu, ktorá ho sprevádzala v jarnej časti. Minútu pred koncom domáci Kothaj prudkou krížnou strelou k žrdi znížil na konečných 1:2.
Góly: 89. Kothaj – 5. Dávidík, 84. Gajdošík.
MŠK Pov. Bystrica: Kuciak (46. F. Čiernik) – Vala, Kucharčík (46. Častulín), Mravec, Párkaň, Gamboš (46. Petruš), Boris, S. Čiernik, Čičut (46. Demjan), Hundák, Dávidík.
Strelec úvodného gólu Aurel Dávidík: Gól bol zásluhou celého mužstva, vykombinovali sme akciu v strede, nasledovala lopta do krídla. Nabehol som si na center a z jedenástich metrov doklepol loptu do siete. Ak dostanem šancu v Pov. Bystrici, pôjdem oproti Dubnici, kde som v minulej sezóne pôsobil, o súťaž nižšie. Tretia liga bude atraktívna, pretože v nej okrem víťaza Myjavy bude pôsobiť aj Nitra a ďalšie ambiciózne tímy. Tréneri ma dnes skúšali najprv na krídle, čo mi vyhovovalo viac a po prestávke v strede ihriska. Niektorých hráčov poznám, v Zlatých Moravciach som stával za bránou, keď tam chytal Martin Kuciak, s ktorým som sa stretával aj v Podbrezovej ako dorastenec. V kabíne je to super, čo sa týka pôsobenia na ihrisku, ešte treba dolaďovať veci niektoré veci v tréningoch. Ak budem pôsobiť v MŠK, verím, že budem platným hráčom.
Brankár a asistent trénera Martin Kuciak: V prvom prípravnom zápase nám vyšiel úvod, ale potom sme nepremenili viacero šancí. Práve nízka efektivita nás limitovala aj v uplynulej sezóne, čo sa prejavilo na zbytočných bodových stratách. Zápas nám poslúžil na otestovanie nových chlapcov, po prestávke sme skúšali nové rozstavenie. V tomto období ide o to, aby hráči absolvovali dostatočnú hernú minutáž a sledujeme samozrejme aj individuálne výkony. Súper nemal okrem pekného gólu v samom závere veľa šancí nemal, my sme mali osem desať. Herne aj kombinačne to bolo slušné, máme deficit v šestnástke, kde musíme byť dôslednejší. Noví hráči si musia privyknúť na náš na kondíciu ťažký spôsob hry, ktorý chceme hrať. Budeme na tom usilovne pracovať v tréningoch a chceme, aby sa do úvodného súťažného zápasu vykryštalizovala základná jedenástka. Po odchode Zavadzana z tímu sme skúšali v prvom polčase na jeho poste Borisa, po zmene strán sme zmenili rozostavenie. Stále hľadáme typologicky vhodného hráča na túto pozíciu. Ak sa to nepodarí, budeme musieť asi zmeniť herný systém.