Podrobnosti

Dátum Liga Sezóna Čas
28. júna 2023 PRÍPRAVNÝ ZÁPAS 2023/24 90'

Rekapitulácia

Považskobystričania hrali hodinu vyrovnanú partiu, ale chybami posadili Duklu na koňa.
🟥Dukla BANSKÁ BYSTRICA – MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA 4:0 (1:0)
V druhom prípravnom zápase hostia dali opäť šancu novým tváram Slobodovi a Dopaterovi, chýbali Guba, Kucharčík a Zuziak. V úvode Považskobystričania dobre eliminovali domácu rozohrávku a tak sa hralo väčšinou medzi šestnástkami. Až v 15. min po akcii Gerebenitsa so Zenkom prudká bomba Slávika iba tesne minula domácu bránu. Po faule na Gerebenitsa pálil z priameho kopu z 25 metrov Slávik, lenže ani tento pokus netrafil bránu. O dve minúty si Hanes nabehol na kolmú prihrávku do voľného priestoru a umiestnenou strelou k žrdi nedal Teplanovi šancu – 1:0. Pov. Bystrica prevzala iniciatívu a naďalej sa tlačila k domácej bráne. V 35. min Trnovský s námahou vyrazil tvrdú strelu Slávika. Domáci pohrozili po ojedinelom protiútoku v 38. min, keď Šimurda zablokoval prudký center a následná strela smerovala nad. Po rohu Slávika v 44. min a Matejčíkovej hlavičke domáci hráč poslal v šestnástke na zem Gerebenitsa, ale hralo sa ďalej. Do druhého polčasu Banskobystričania poslali desať nových hráčov a hneď po rozohrávke preveril Jackuliak Teplana. Hráči MŠK pokračovali v dobrom výkone a po rohu si nabehol do päťky Matejčík, ale prestrelil odkrytú bránu. Ten istý hráč o päť minút zabránil gólovému centru a Teplan situáciu vyriešil. Dravý Gerebenits ušiel v 56. min domácej obrane, no bezmocný Nôta iba sledoval ako sa lopta odrazila od žrde do poľa. Z protiútoku Teplan zneškodnil gólovú šancu Jackuliaka. Pov. Bystrica potom trikrát striedala, no domáci dostali chuť a Jackuliakovu gólovú strelu Matejčík obetavo zrazil na roh. V 62. min po centri stačil Teplan ešte reflexívne vyraziť Červeňovu strelu, ale ten istý hráč, ktorého nik nebránil dokopol loptu do siete – 2:0. Hostia sa nevzdali a v 63. min márne reklamovali ruku domáceho hráča v šestnástke. V 69. min si na dlholetiaci Migaľov center z krídla nabehol úplne voľný Červeň z bezprostrednej blízkosti pohodlne umiestnil loptu hlavou za Teplanov chrbát – 3:0. Tlak Dukly silnel a Teplan v 71. a v 72. min zmaril šance De Oliveiru a Jackuliaka. Striedajúci Tatár v 74. min po minúte na ihrisku donútil Nôtu k zákroku. Banskobystričania predvádzali rýchly futbal a v 80. min poľahky prešiel po krídle do šestnástky Rusko a krížnou strelou trafil šibenicu – 4:0. O minútu Jackuliak nastrelil žrď a v 83. min Teplan zmaril ďalšiu tutovku. V 84. min Vaculík v poslednej chvíli zastavil nebezpečný brejk Dukly a v 86. min Jackuliak po sóle mieril nad. V závere vytiahol Teplan ešte dva famózne zákroky a dve strely domácich boli nepresné.
🟥Góly: 62. a 69. Červeň, 25. Hanes, 80. Rusko.
🟨Dukla: Trnovský (46. Nôta) – Uhrinčať (46. Migaľa), Willwéber (46. Červeň), Leitl (72. Rusko), Pišoja (46. Káčerík), Köröš (46. Svetlík), Joao (46 Demian), Ľupták (46. Richtárech), Záhumenský (46. De Oliveira), Hanes (46. Jackuliak), Acosta (46. Movsesyan).
🟥Pov. Bystrica: Teplan – Pečarka (60. Begáň), Matejčík, Šimurda, Vaculík, Sloboda (73. Tatár), Boris (73. Čongrády), Zemko (85. Krasňan), Slávik (85. Solík), Gerebenits (60. Demjan), Dopater (60. Čiernik).