Rekonštrukcia štadióna 3

Na nový štadión si Považská zrejme počká: Ako to bude s atlétmi?

Rekonštrukcia považskobystrického štadióna sa zrejme natiahne. Hoci sa hovorilo o konci v roku 2020, už to neplatí.

Zdroj: Dnes24.sk

Rekonštrukcia štadióna v Považskej Bystrici pomaly pokračuje. Z hlavnej tribúny sa odstránili sedačky a už prebehli aj prvotné búracie práce. V apríli mesto podpísalo so Slovenským atletickým zväzom (SAZ) zmluvu o poskytnutí štátnej dotácie 250 000 € na rekonštrukciu atletickej časti štadióna, pričom spolufinancovanie projektu zo strany mesta musí byť najmenej vo výške 40 % z celkových výdavkov na projekt. Čiže minimálne 166 666,7 €.

So Slovenským futbalovým zväzom (SFZ) má mesto podpísanú zmluvu na dotáciu 750 000 eur, pričom spolufinancovanie musí byť tiež minimálne vo výške 40 % z celkových výdavkov na projekt, čiže najmenej 500 000 eur. Na decembrovom zastupiteľstve poslanci v rámci mestského rozpočtu na rok 2020 odklepli medzi kapitálovými výdavkami aj 750 000 eur na „rekonštrukciu futbalového štadióna – vlastné zdroje“. Koľko to však mesto bude reálne stáť, to ukáže až súťaž.

O rok neskôr

Primátor Karol Janas (SMER-SD, SNS, SZ) uviedol, že v najbližšom čase sa skončí príprava projektovej dokumentácie. „Najprv na rekonštrukciu tribún, ktoré sa budú prvé rekonštruovať. Potom následne podľa finančných prostriedkov, ktoré budú na meste a od zväzov prikladané, sa bude rekonštruovať aj zázemie štadióna ako atletická dráha a pod.,“ konštatoval.

„Je veľmi podstatné, že nám posunuli termín realizácie až na budúci rok, čiže nie sme pod časovým tlakom, že by to muselo byť hotové už na jeseň 2020. To nám v tejto dobe uľahčuje situáciu,“ povedal Janas. Pôvodne futbalová časť rekonštrukcie štadióna mala byť hotová už v tomto roku.

Atletická časť

Čo sa týka atletickej časti štadióna, generálny sekretár SAZ Vladimír Gubrický uviedol, že hraničný termín na dokončenie je 31. december 2022. Tiež prezradil, že bežecký ovál bude šesťdráhový a dlhý 400 m.

V zmluve sú vymenované aj niektoré sektory (doskočiská pre skok do výšky, skok do diaľky/trojskok a skok do výšky, vrhačský sektor pre vrh guľou), nie sú tam však spomenuté sektory na štyri ďalšie atletické disciplíny (žrď, oštep, kladivo, disk), preto nás zaujímalo, ako to bude s nimi. „V žiadosti, ktorú sme dostali, boli vymenované všetky sektory, preto rátame so všetkými. My ako zväz proste očakávame, že ten štadión bude po dokončení plne funkčný na preteky,“ dodal Gubrický.


Notice: compact(): Undefined variable: limits in /data/web/virtuals/114283/virtual/www/domains/mskpb.eu/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 853

Notice: compact(): Undefined variable: groupby in /data/web/virtuals/114283/virtual/www/domains/mskpb.eu/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 853

Start a Conversation

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *