Naši do druhého kola Slovnaft Cup-u

Najprestížnejšia pohárová súťaž u nás, ktorou je Slovenský pohár vo futbale, napíše v novom ročníku už svoju jubilejnú 50. kapitolu. Opäť ponesie názov Slovnaft Cup, pričom víťaznú trofej bude obhajovať ŠK Slovan Bratislava. „Pred rokom registroval SFZ ako organizátor súťaže prihlášky od 211 klubov, aspoň jeden zápas napokon odohralo 206, päť tímov sa odhlásilo ešte pred svojím vstupom do pohára. Tentoraz sú počty ešte vyššie. Prvotný interes prejavilo až 239 klubov, tri si to však rozmysleli, takže na svoj vstup čaká v tejto chvíli 236 tímov. Aj to je rekord účastníkov v 50-ročnej histórii pohárovej súťaže,“ píše sa na webe Slovenského futbalového zväzu.

Do súťaže sa mohol prihlásiť každý klub, ktorý je účastníkom niektorej z piatich najvyšších líg. Z Považskobys­trického okresu to využilo šesť klubov. MŠK Považská Bystrica, TJ Manín Podmanín, TJ Partizán Domaniža, TJ Slovan Brvnište, TJ Partizán Prečín a TJ Plevník-Drienové. Všetci naši zástupcovia mali začať svoju púť v 1. kole súťaže považskými derby, lenže zápas Ladce – Považská Bystrica sa neuskutoční.

„TJ Tatran Cementáreň Ladce požiadal o odstúpenie zo Slovenského pohára, dôvodom bol nedostatok hráčov, keďže viacerí im odišli do okolitých klubov. Považská Bystrica tak vyhrá kontumačne a postúpi do 2. kola,“ povedal nám Ján Panák, predseda Športovo-technickej komisie SFZ a zároveň manažér považskobystric­kého klubu.

„Radi by sme išli čo najďalej. Ak by sme u nás v nejakom ďalšom kole privítali prvoligové mužstvo, boli by sme len radi,“ povedal tréner MŠK Považská Bystrica Jaroslav Vágner. Aby sa tak stalo, musia Považskobystričania postúpiť minimálne do 4. kola, keďže už je vyžrebovaný pavúk prvých troch kôl, pričom nemáme v našej vetve pavúka žiadne mužstvo z dvoch najvyšších súťaží. No už teraz vieme, že do regiónu spadajúceho pod Oblastný futbalový zväz Považská Bystrica príde účastník tohtoročnej Európskej ligy FC DAC 1904 Dunajská Streda, pričom to môže byť až dvakrát.

Žreb 1. kola Slovnaft Cupu

 • TJ Slovan Brvnište – TJ KOVO Beluša
 • TJ Manín Podmanín – TJ Partizán Domaniža
 • TJ Partizán Prečín – MŠK Púchov
 • TJ Plevník-Drienové – FKS Nemšová
 • TJ Tatran Cementáreň Ladce – MŠK Považská Bystrica (0:3 kontumačne)

(hrá sa v nedeľu 29. júla o 17:00)

Žreb 2. kola Slovnaft Cupu

 • víťaz Brvnište/Beluša – víťaz Podmanín/Domaniža
 • víťaz Prečín/Púchov – Dunajská Streda
 • víťaz Plevník-Drienové/Nemšová – Považská Bystrica
 • víťaz TJ Družstevník Bešeňov/TJ Veľké Lovce – FK Dubnica nad Váhom

(má sa hrať v stredu 8. augusta o 17:00)

Žreb 3. kola Slovnaft Cupu

 • víťaz vetvy (Brvnište/Beluša – Podmanín/Domaniža) – víťaz vetvy (Prečín/Púchov – Dunajská Streda)
 • víťaz vetvy (TJ Družstevník Jacovce/TJ Slovan Krušovce – FC Pata) – víťaz vetvy (Plevník-Drienové/Nemšová – Považská Bystrica)
 • víťaz vetvy (Veľké Kosihy/Kolárovo – Salka/Štúrovo) – víťaz vetvy (Bešeňov/Veľké Lovce – Dubnica nad Váhom)

(má sa hrať v stredu 5. septembra)

Poznámka: Uvádzame iba žreb klubov spadajúcich pod ObFZ Považská Bystrica

 Filip Chudý


Notice: compact(): Undefined variable: limits in /data/web/virtuals/114283/virtual/www/domains/mskpb.eu/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 853

Notice: compact(): Undefined variable: groupby in /data/web/virtuals/114283/virtual/www/domains/mskpb.eu/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 853

Start a Conversation

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *