1.kolo Slovnaft Cup-u

Po piatich rokoch sa do Považskej Bystrice vrátila najvýznamnejšia pohárová súťaž u nás, ktorou je Slovnaft Cup. Zhodou okolností sa zrodil aj rovnaký výsledok ako naposledy, ktorý ale Považskobystričanov nepotešil, keďže sme v sobotu prehrali so štvrtoligovými Častkovcami 0:2. Podľa Mareka Slobodu našich hráčov zradila efektivita pri premieňaní šancí, ktorú musia zlepšiť. „Ale tiež treba uznať kvalitu skúsenejšieho súpera, ktorý bol zohratý. My predsa len pracujeme iba dva týždne pod novým trénerom, preto si myslím, že výsledky prídu neskôr,“ povedal náš stredopoliar.

Podobne to videl aj kapitán tímu Marián Vala, ktorý uznal, že skúsený súper vedel, ako sa má v ktorej časti zápasu zachovať. „Ako nováčik sme síce hrali vyrovnanú partiu, ale súper bol efektívnejší, keďže my sme svoje šance nepremenili. Odnášame si cenné poznatky, ktoré nám môžu v budúcnosti pomôcť. Musíme sa ale zlepšiť po fyzickej stránke, aby sme vydržali hrať vo vyššom tempe celý zápas, no a tiež treba zlepšiť prihrávky a prácu s loptou,“ uviedol.

„Chceli sme postúpiť, aby sme sem priviedli atraktívneho súpera, čo by prilákalo ešte viac divákov a bol by tu z toho malý futbalový sviatok. Teraz to nevyšlo, ale ideme tvrdo pracovať, aby sme robili ľudom radosť v lige,“ vyjadril sa považskobystrický kapitán k tomu, či ho nemrzí prehra o to viac, že v prípade postupu by k nám prišiel druholigový Šamorín, ktorý má postupové ambície do najvyššej súťaže.

Podľa Slobodu musia teraz zdvihnúť hlavy a vyhrávať v lige. „Ale ak to chceme dosiahnuť, musíme pridať. Možno by tento výkon na niektorého súpera v piatej lige stačil, ale my sa musíme zlepšovať, keďže aj tam nás čakajú náročné prekážky. No a potom o rok je tu znova Slovenský pohár, pričom som si istý, že doň prídeme už silnejší,“ doplnil.

Naše mužstvo pocítilo v sobotu absenciu piatich hráčov, z toho dôvodu bola na striedanie pripravená len trojica. Preto ešte viac vyskočila otázka potreby nových posíl, ktoré tréner Jaroslav Vágner stále hľadá, no zároveň ocenil prínos striedajúceho Andreja Valienta. „Nemali sme dostať trochu lacnejší prvý gól, to nás trochu zrazilo. Ale v každom prípade, mali sme ešte dosť času na odpoveď, išli sme aj sami na brankára za stavu 0:1, lenže nedali sme gól. Chalani sa ale pomaly učia, pričom ak budú mať záujem sa zlepšovať, pôjdu určite výkonnostne nahor,“ dodal Vágner.


Notice: compact(): Undefined variable: limits in /data/web/virtuals/114283/virtual/www/domains/mskpb.eu/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 853

Notice: compact(): Undefined variable: groupby in /data/web/virtuals/114283/virtual/www/domains/mskpb.eu/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 853

Start a Conversation

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *