0

FC ViOn Zlaté Moravce123
MŠK Považská Bystrica101

23. augusta 2024 2. liga 2024/25 90'

Považskobystričania ustáli veľký úvodný nápor, ale po vyrovnaní nevyužili šance a domáci šťastnými gólmi rozhodli.
🟨MONACObet liga 5. kolo
🟥VION ZLATÉ MORAVCE – MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA 3:1 (1:1)
Súboj s vlaňajším prvoligistom začali hostia útočne, ale Rapavý po niekoľkých sekundách bránu netrafil. Domáci potom spustili ofenzívne predstavenie a pred bránou hostí bolo neustále rušno. V 3. min Kalina s námahou vyrazil tvrdú strelu Kuzmu a v 6. min po priamom kope hlavičkoval Balaj nad. O tri minúty po faule rozohral Nonikašvili bleskovo priamy kop, keď nečakal na pokyn rozhodcu, ale Kadlecovu tutovku zmaril skvele Kalina. Po dlhom centri z krídla si za obranu nabehol Nonikašvili, no z kroku trafil iba žrď. V 19. min po Dugovej prihrávke sa dostal lopte Nonikašvili a strelou k žrdi otvoril skóre – 1:0. Po zaváhaní obrany sa v 23. min dostal do šance Kuzma, no hosťujúci gólman vytiahol ďalší výborný zákrok. Tlak domácich vrcholil, no v 27. min po dravom prieniku Nonikašviliho osamotený Baumgartner zo siedmich metrov poslal loptu vedľa odkrytej brány. Po polhodine hry sa samovoľne spustilo zavlažovanie, ktoré na jednom mieste fungovalo takmer minútu. Hosťom pauza pomohla a veľmi dobre hrajúci mladý obranca Mitaš v 31. min ohrozil spoza šestnástky Richtera. V 39. min sa ten istý hráč neprebil do šestnástky, vzápätí sa to podarilo Jakubíkovi, ale Tancíkovu strelu zrazil obranca až nad tribúnu. V 45. min dezorientovaný Suľa poslal Tancíkov pretiahnutý center hruďou na roh, ktorý zahral Jakubík a Kucharčík prudkou hlavičkou nasmeroval loptu nechytateľne povedľa brankára – 1:1. Po prestávke začali lepšie hostia a domácich do ofenzívy nepúšťali. V 51. min po Tancíkovom centri zakončil Kucharčík volejom, no loptu odrazenú od trávnika Richter kryl. O dve minúty sa dostal do šestnástky Boris, lenže prihrávka na spoluhráča mu nevyšla. V 59. min Jakubík ušiel z polovice obrancom, no brankár jeho prudkú strelu vytlačil na roh, po ktorom našiel Tancík Rapavého, ale jeho volej zneškodnil Richter. V 64. min založil akciu Nonikašvili, lopta putovala cez Dugu a Greššáka za obranu Pov. Bystrice, kde z ofsajdovej pozície zakončil Kuzma, ale rozhodcovia gól uznali – 2:1. Hostia sa cítili poškodení, znervózneli, čo nepresný rozhodca trestal ďalšími kartami. Gól vrátil domácim sebavedomie a v 74. min Nonikašviliho priamy kop preletel tesne nad brvnom. Po dlhom krížnom centri Mitaša v 79. min mohlo byť vyrovnané, no Čurikova strela sa odrazila od žrde. O dve minúty Čurik prihrával loptu Kalinovi, ktorý ju zle trafil a Nonikašvili poslal loptu, ktorú už Pagáč nemohol dostihnúť, do prázdnej brány – 3:1. Pov. Bystrica sa nevzdávala, Mitaš mieril vedľa a v 90. min ešte po Holpovi centri na druhej strane zakončil zblízka nepresne Gono.
🟥Góly: 19. a 81. Nonikašvili, 64. Kuzma – 45. Kucharčík.
🟦Zl. Moravce: Richter – Tumma, Helebrand, Nonikašvili, Baumgartner (86. Šmiga), Duga, Kadlec, Suľa, Kuzma (88. Gono), Greššák, Balaj (58. Holp).
🟥Pov. Bystrica: Kalina – Mitaš, Pagáč, Kucharčík, Čurik, Zemko, Sloboda, Boris, Tancík, Rapavý (70. Cisár), Jakubík (85. Kubala).
🟨ŽK: Nonikašvili, technický vedúci Červený, Holp – Pagáč, Zemko, Čurik, tréner Jakuš, Boris, Kucharčík.
⬛️Rozhodoval: Smolák.
🟨Divákov: 1535.
Na snímke dáva Dušan Kucharčík (druhý zľava vo výskoku v červenom) vyrovnávajúci gól Pov. Bystrice.