MŠK Považská Bystrica011
Slovan Bratislava “B”033

27. júla 2024 2. liga 2024/25 90'

Futbalový štadión MŠK Považská Bystrica

MŠK v hektickom závere delili od remízy centimetre, súper kontroval do prázdnej brány.
🟨MONACObet liga 1. kolo
🟥MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA – SLOVAN BRATISLAVA “B” 1:3 (0:0)
V dueli, ktorý sa mal pôvodne hrať v Bratislave, sa už v 3. min dostal do šance Laktionov, ale bránu prestrelil. O minútu po Vaculíkovom centri kryl Hrdina strelu Borisa zblízka. V 8. min hlavičkoval po rohu Kucharčík vedľa, rovnako ako o tri minúty Tancík po prihrávke Vaculíka. Hodál v páde zachraňoval v 16. min pred šprintujúcim Mišovičom a v 18. min po Slobodovej prihrávke poslal Jánošík takmer z bránkovej čiary loptu popred opustenú bránu hostí. Ďalší nebezpečný Jánošíkov center v 20. min Habodasz zrazil tesne vedľa vlastnej brány. V 26. min vnikol do šestnástky Laktionov, Hodál ho podrazil, ale vzápätí chybu napravil, keď vyrazil Habodaszov pokutový kop. Mateáš po rýchlom úniku našiel v 29. min Mišoviča, no ten pálil nad a o minútu na druhej strane po Jánošíkovej akcii Sloboda neprestrelil obranný val súpera. V 35. min Hrdina zachraňoval pádom pod Tancíkove nohy a v 37. min Hodál kryl pokus Mišoviča, ktorý v 45. min ušiel, ale mieril vedľa. Z protiútoku Hrdina kryl Jánošíkovu strelu. V 50. min Čurik z 20 metrov netrafil bránu a o dve minúty Kucharčík obetavo zrazil Markovu strelu nad bránu. V 58. min kopali hostia roh, predĺžený center našiel nekrytého najmladšieho hráča, iba 16-ročného Mateáša, a ten krížnou strelou otvoril skóre – 0:1. Domáci vystriedali ďalších hráčov a začali sa tlačiť dopredu. V 69. min po Jánošíkovom priamom kope hlavičkoval Kucharčík do žrde a odrazenú loptu poslal Cisár nad. O päť minút po podobnej akcii predĺžil loptu za obranu Rapavý, no Kucharčík akrobaticky nastrelil druhýkrát žrď. V 76. min podržal hostí Hrdina, keď zlikvidoval tvrdú Jánošíkovu strelu zo 17 metrov. Potom rozhodca prehliadol faul na Rapavého v šestnástke, a v 85. min Marošova krížna strela minula domácu bránu. V 86. min domáci chceli prerušiť hru, lebo na zemi ostali dvaja hráči, hra ale pokračovala, Mišovič našiel Laktionova, ten posunul loptu do tutovku Kušnírovi a bolo 0:2. MŠK sa nevzdávali a po Tancíkovom centri, ktorý obrana nezachytila Rapavý zblízka oslávil svoju premiéru nechytateľnou strelou – 1:2. Hostia sa snažili zdržiavať, no nasledoval roh, na ktorý sa do súperovej šestnástky vydal aj brankár Hodál. Po centri Kucharčík prudko hlavičkoval do brvna, Hrdina loptu stihol zachytiť pred čiarou pred dobiedzajúcim Slobodom. Nasledovala vyhodená lopta, čo využil čerstvý Balko a do prázdnej brány zvýšil na 1:3.
🟥Góly: 90. Rapavý – 58. Mateáš, 87. Kušnír, 90. Balko.
🟥Pov. Bystrica: Hodál – Čurik, Matejčík (46. Pagáč), Kucharčík, Vaculík, Boris (64. Jakubík), Zemko (64. Cisár), Sloboda, Tancík, Krasňan (46. Rapavý), Jánošík.
🟦Slovan B: Hrdina – Tóth (74. Milčák), Marušin, Habodasz, Boledovič, Marko (90. D. Murár), Hornyák (82. Maroš), Mateáš (82. N. Murár), Kušnír, Mišovič, Laktionov (90. Balko).
🟨ŽK: Rapavý, Cisár, Kucharčík, Hodál, Pagáč – Laktionov, Marko, Hrdina.
⬛️Rozhodoval: Kolofík.