0

FC ŠTK 1914 Šamorín202
MŠK Považská Bystrica123

12. novembra 2023 2. liga 2023/24 90'

O víťazný obrat v Šamoríne sa postaral v priebehu dvoch minút striedajúci Ľuboš Praženka.
🟨2. liga 16. kolo
🟥STK ŠAMORÍN – MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA 2:3 (2:1)
Hostia nastúpili v oklieštenej zostave bez Zuziaka, Kucharčíka, Václava a Miháleka, no pohrozili ako prví. V 5. min po Vaculíkovom centri hlavičkoval Pagáč nad a o minútu Veszelinov kryl Borisovu strelu zo šestnástky. V 10. min po Pančíkovom centri nedôrazne bránený Krivokapič prudkou hlavičkou otvoril skóre – 1:0. O dve minúty sa ocitol pred bránou Pagáč, no trafil iba brankára, ale o minútu center Slávika Pančík minul a Boris s prehľadom povedľa gólmana vyrovnal – 1:1. Šamorín bleskovo odpovedal, keď o minútu Pančíkovu prihrávku predĺžil v páde do siete Záhradník – 2:1. V 21. min sa do veľkej šance dostal Olejník, no Hodál bravúrne vyrazil loptu na roh. O dve minúty brankár MŠK znova vyrážal loptu na roh. V 33. min po Vaculíkovej akcii Gerebenitsovu strelu spoza šestnástky kryl Veszelinov. O štyri minúty považskobystrický brankár chytil pred čiarou Krivokapičovu hlavičku a v 40. min po Pečarkovej strele Kováčov pokus zneškodnil brankár. O minútu sa v šestnástke uvoľnil Slávik, lenže Polniš obetavo zblokoval jeho prudkú strelu na roh a vzápätí Borisovi chýbal kúsok, aby dočiahol Slávikov center. V 44. min po Vaculíkovom priamom kope hlavičkoval Zemko vedľa a na druhej strane po Olejníkovej strele vykopával loptu v 45. min z bránkovej čiary Gerebenits. Do druhého polčasu prišiel na ihrisko reprezentant U 19 Praženka a výrazne oživil hru hostí, ale v 52. min brankára ešte neprekonal. Hostia mali náznaky sľubných akcií, no žiadnu nedotiahli do konca. Na druhej strane mieril v 61. min Krivokapič vedľa. V 67. min Borisov dlhý krížny center zachytil Praženka, ušiel po krídle Pančíkovi a jeho spätnú prihrávku usmernil Zemko zblízka do siete – 2:2. O tri minúty sa po Zemkovej prihrávke vyhol Praženka obrancom a povedľa Veszelinova dal na 2:3. 74. min Praženkova zrazená strela tesne minula bránu a o minútu poslal Slávik loptu tesne vedľa. Hostia mali navrch a v 76. min domáci brankár iba pádom pod Borisove nohy zabránil ďalšiemu gólu. V závere sa domáci snažili, ale okrem skrumáže v 90. min si šancu nevypracovali a Pov. Bystrica získala cenné tri body.
🟥Góly: 10. Krivokapič, 14. Záhradník – 13. Boris, 67. Zemko, 70. Praženka.
🟨Šamorín: Veszelinov – Marič-Bjekič, Almeida Silva, Polniš (79. Horváth), Pančík, Piminov (64. P. Nagy), Krivokapič (79. Demjanovič), Záhradník, Szolgai, Baez (64. Hanzli), Olejník (56. Owusu).
🟥Pov. Bystrica: Hodál – Pečarka, Pagáč, Matejčík, Vaculík, Sloboda, Boris, Zemko, Gerebenits (90. Čongrády), Kováč (46. Praženka), Slávik.
🟨ŽK: Olejník, Krivokapič, – Pagáč, Zemko, Pečarka.
🟧Rozhodoval: Vaňo.