0

MŠK Púchov101
MŠK Považská Bystrica101

6. septembra 2024 2. liga 2024/25 90'

Považskobystričania si v druholigovom derby udržali neporaziteľnosť aj v piatom zápase v rade.
🟨MONACObet liga 3. kolo
🟥MŠK PÚCHOV – MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA 1:1 (1:1)
V dohrávke 3. kola nastúpili hostia opäť s útočníkom Ľubošom Praženkom, ktorý dostával v Trenčíne iba sporadicky príležitosť v najvyššej súťaži. Už v 6. min po centri Čurika netrafil ideálne loptu, no o štyri minúty sa dočkal. Sloboda vybojoval loptu pri autovej čiare, posunul ju Praženkovi, ktorý si ju narazil s Cisárom a zblízka otvoril skóre – 0:1. Domáci mali opticky viac loptu na svojich kopačkách, ale do šancí sa nedostávali. V 19. min po Kopičárovom centri hlavičkoval Čongrády vedľa, ale o dve minúty si ten istý hráč nabehol na dlhý pas Martineka a poslal loptu vedľa vybiehajúceho Hodála do siete – 1:1. V 24. min sa v šestnástke uvoľnil medzi niekoľkými domácimi hráčmi Sloboda, ale jeho tvrdá gólová strela uštedrila Pobořilovi poriadny direkt do tváre. Zápas pokračoval väčšinou v strede ihriska, až v 44. min po Zemkovej prihrávke zakončoval zvnútra šestnástky Cisár, no obrancovia zrazili loptu na roh. Po prestávke opäť začali lepšie Považskobystričania, keď v 48. min unikol po krídle Čurik, ale jeho krásny center umiestnil Sloboda hlavičkou do žrde, od ktorej sa odrazila do rúk bezmocného Vavrúša. V 61. min si nabehol na dlhý pas Tancík, lenže domáci jeho príležitosť zmarili. O tri minúty hostia zahrali loptu zbytočne na roh, po ktorom strieľal Kopičár zo šestnástky vedľa. V 70. min Praženka v snahe o efektnú pätičku stratil loptu, ale Brandisovu strelu z 20 metrov Hodál famózne vytlačil na brvno. O minútu zaútočili hostia, Jakubík sa dostal k lopte po zrazenej Praženkovej strele, no jeho technický pokus zo šestnástky iba tesne minul cieľ. Po Zemkovom prieniku a centri sa Kucharčíkova hlavička odrazila od domácich hráčov a z protiútoku zakončil Levai zblízka vedľa. V 84. min po rohu presvišťala krížna Martinekova prihrávka popred bránu Pov. Bystrice, kde ju nik z domácich nezachytil. V 85. min striedajúci Moško vo výskoku trafil kopom ako z kung-fu filmov Pagáča, no uvidel iba žltú kartu, ale rozhodca trestal aj protestujúcich hostí. Po Vaculíkovom centri Kucharčík v 88. min zo šestnástky zakončil vedľa. V 90. min po odkope hostí si pred polovicou obhodil rýchlonohý Jakubík posledného domáceho hráča Tandaru, ktorý ho zastavil iba za cenu faulu a rozhodca opäť vyťahoval iba žltú kartu. Následné strkanice a protesty priniesli opäť viac žltej farby na stranu hostí, ktorí sa do poslednej chvíle snažili dať víťazný gól, ale nakoniec derby nemalo víťaza.
🟥Góly: 21. Čongrády – 10. Praženka.
🟥Púchov: Vavrúš – Tandara, Pobořil, Obšivan, Brandis, Levai, Kopičár, Martinek, Loduha, Mráz (59. Kapusniak), Čongrády (83. Moško).
🟩Pov. Bystrica: Hodál – Čurik, Pagáč, Kucharčík, Vaculík, Boris (62. Jakubík), Sloboda, Zemko, Cisár, Tancík, Praženka (90. Mitaš).
🟨ŽK: Moško, Vavrúš, Tandara – Vaculík, Zemko, Sloboda, tréner Jakuš, Čurik, Tancík.
⬛️Rozhodoval: Fúsek.
🟧Divákov: 1125.
Na snímke dáva Ľuboš Praženka (v zelenom) vedúci gól Pov. Bystrice v Púchove. Domáci Obšivan, Loduha ani brankár Vavrúš gólu nezabránili